У облраді обговорили зміни адміністративних меж Берегова та Рахова

Print Friendly, PDF & Email

У обласній раді відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань адміністративно-територіального та земельного устрою, агропромислового комплексу та розвитку села під головуванням Шандора Федора (онлайн).

         Насамперед було обговорено кандидатури заступника та секретаря комісії. Головуючий запропонував, а комісія підтримала обрати заступником Івана Синетара та секретарем — Михайла Лабу.

         Відтак перейшли до розгляду профільних питань, які виносяться на розгляд пленарного засідання сьомої сесії обласної ради. Зокрема — про погодження проєкту землеустрою щодо встановлення (зміни) меж міста Берегове.

Враховуючи той факт, що наразі тривають судові спори щодо меж між Берегівською та Велико-Бийганівською територіальними громадами Берегівського району, комісія рекомендувала відкласти це питання до правового врегулювання цих процесів.

Також розглянули й питання про внесення змін до адміністративно-територіального устрою  Закарпатської області. Мова йде про включення села Затишне до меж Берегівської ТГ, оскільки такого села уже, фактично, не існує і там уже десятки років не проживає жодного мешканця.

         Жваве обговорення викликало і профільне питання змін до проєкту землеустрою та адміністративних меж міста Рахів. У цьому контексті Федір Шандор розповів колегам про лист Карпатського біосферного заповідника, у якому йдеться про неприпустимість вторгнення Рахівської міської ради у землі заповідного фонду. Відтак після жвавої дискусії було вирішено на засідання президії облради запросити керівника Карпатського Біосферного заповідника та голову міста Рахів і заслухати їхні позиції для більш чіткого розуміння ситуації. У разі ж їхньої неявки, комісія пропонує скасувати рішення попередньої сесії Закарпатської облради від 19.05.2022 р.  і привести проєкт землеустрою міста Рахів у відповідність до чинного законодавства.   

Крім того, члени комісії зупинилися і на ряді інших питань, що виносяться на порядок денний чергової сесії облради. Зокрема — про відзнаку Верховної ради за розвиток парламентаризму, збільшення статуного капіталу аеропорту «Ужгород», про припинення процедури ліквідації Велико-Березнянської школи-інтернату, про передачу на баланс територіальних громад кисневих концентраторів, про затвердження змін до положення про комунальну установу “Управління спільною власністю територіальних громад” облради, про встановлення орендної плати за користування комунальним майном облради у розмірі 1% від балансової вартості орендованих приміщень у рік та ряд інших питань. Депутати внесли слушні пропозиції, які будуть озвучені заступником голови комісії на президії облради.

         У роботі комісії взяли участь Синетар Іван — заступник голови комісії, Лаба Михайло – секретар комісії, Антал Олександр– член комісії, Дем’янчук Василь – заступник голови обласної ради, Гнатківський Володимир – начальник управління правового забезпечення виконавчого апарату облради, Антон Громовий, керівник комунальної установи “Управління спільною власністю територіальних громад” Закарпатської обласної ради та Цогла Ірина – начальник відділу державної землевпорядної експертизи Головного управління Держгеокадастру у Закарпатській області.

Пресслужба Закарпатської обласної ради