28 жовтня 2020

• Вітання

Шановні закарпатці!

Вітаємо вас на офіційній веб-сторінці обласної ради. Запрошуємо ознайомитися із відомостями про Закарпаття та останніми новинами з життя області.
  • Анонси

• Банери

У резиденції греко-католицького єпископа створять навчальні класи для найменшеньких

Понеділок, 3 жовтня 2011, 15:57

Найближчим часом в Ужгороді у приміщенні греко-католицької єпископської резиденції запрацюють класи, в яких дітки зможуть пізнавати основи християнського вчення.

Ідея створити подібні навчальні аудиторії виникла ще п’ять років тому, але з різних причин не була реалізована. Наразі дітлахи, яких рідні щотижня приводять до собору на літургію, потім займаються зі священиками на кафедрах у приміщенні юридичного факультету. Зрозуміло, що і для батьків, і для малят значно зручніше було б відвіду­вати недільну школу, яка б розташувалася безпосередньо біля кафедрального собору.

Після того, як бібліотека УжНУ перемістилася до нового приміщення, одразу й з’явилася можливість реалізувати цей задум. Тож сьогодні, завдяки зусиллям ініціативної групи небайдужих людей та підтримці владики Мілана Шашіка, у класах триває ґрунтовний ремонт. Проте всі роботи проводяться так, аби максимально зберегти оригінальний вигляд приміщення. Наприклад, у кімнатах з’явиться додаткове освітлення, але старі люстри залишаться на своїх місцях. Крім того, благодійники подбають, аби діткам під час навчання було тепло і затишно. У шкільних кімнатах встановлять автономні електричні нагрівачі. Наступний етап облаштування класів – закупівля потрібного шкільного обладнання та інвентарю. За словами одного з ініціаторів цього почину, депутата обласної ради Володимира Чубірка, аудиторії зможуть прийняти маленьких учнів вже у середині жовтня.

До речі, саме дві кімнати облаштовують тому, що наразі важко створити таку кількість класів, як у звичайній загальноосвітній школі. Проте дітей все-таки необхідно поділити на вікові групи, аби старші не нудилися у компанії найменшеньких. Але, можливо, якщо охочих відвідувати недільну школу буде багато, то в майбутньому кількість аудиторій збільшать.

Слід відзначити, що це вже далеко не перший проект закарпатських меценатів.

Лариса Романюк

Обговорення(0)