У селищі Середньому завершено зведення 12 модульних будинків для потреб ВПО

Print Friendly, PDF & Email

У експлуатацію будівлі мають ввести у кінці травня поточного року. Про це розповів заступник голови Закарпатської обласної ради Василь Дем’янчук у ході візиту на місце спорудження житла.
 
Модульні будинки облаштовано всередині та профінансовано благоустрій навколишньої території, в основному, за фінансового сприяння 🇸🇰Уряду Словацької Республіки. Зокрема, на ці потреби виділено близько 8 мільйонів 200 тисяч гривень. За ці кошти через програму SlovakAid було закуплено інвентар та зроблено підготовчі роботи, підведення і монтажу комунікацій, включно з електромережею та освітленням, каналізацією тощо. А також — реконструкцію даху у головній будівлі дитячого будинку. Надалі силами словацької сторони тут заплановано встановлення альтанок, побудову парковки та висадження зелених насаджень.
 
Самі ж будинки зводяться за кошт благодійного фонду “Карітас Чеської Республіки” 🇨🇿. Проектний менеджер фонду на Закарпатті Наталія Мацькова повідомила, що, окрім словацької допомоги, вдалося залучити партнерів та меценатів з інших фондів.
 
Власне будівництво розташоване у селищі Середнє, що на Ужгородщині, на території будинку сімейного типу організації “Ковчег миру”. Наразі у будинку проживає 17 дітей та 6 дорослих, яких свого часу вдалося евакуювати з Маріуполя. Дітей взяло під опіку подружжя волонтерів Володимира та Оксани Завадських, які з перших днів війни під ворожими обстрілами займалися евакуацією українців з Маріуполя, де у аналогічному будинку люди мешкали до вторгнення рф. Але окупаційна влада просто розікрала з будівлі все майно…
 
За словами Василя Дем’янчука, житло зведено у досить стислі терміни завдяки професіоналізму працівників підприємства «Зібрано», яке перемістило виробничі потужності з Броварів Київської області на Закарпаття. “Зібрано” вже понад 10 років займається проєктуванням, виробництвом, постачанням і монтажем енергоефективних будинків по всій Україні та ЄС. Vasil Dem’yanchuk Caritas Czech Republic in Ukraine Eduard Buraš Eduard Heger – predseda vlády SR