У Солотвині відкрили освітньо-інформаційний хаб

За словами директорки департаменту освіти, науки, молоді та спорту Закарпатської ОВА Мар’яни Марусинець, ідеться про перший у області інноваційно-дидактичний ресурс на базі Солотвинського ліцею з угорською мовою навчання імені Яноша Бойоі, який забезпечить якісне вивчення української мови ліцеїстами, починаючи з 5 класу. Вчителі української мови матимуть можливість через засоби ІТ візуалізувати не тільки текстовий матеріал, а й усі види мовленнєвої діяльності.

Фактично клас обладнаний інтерактивною дошкою, камерами й телевізором для дистанційного навчання. Камери системи дозволяють створити ефект присутності вчителя на уроці. Він веде урок з класу, а діти онлайн слухають його вдома.

Це пілотний проект, що реалізовується відповідно до Протоколу про співпрацю між Україною та Угорщиною.

У ліцеї навчається 168 дітей із Солотвина і сусідніх громад, 40% учнів здобувають освіту угорською мовою.

Присутній на урочистому відкритті класу голова Закарпатської обласної ради Володимир Чубірко подякував угорським партнерам за підтримку та поінформував про діючі проекти за участю Закарпаття та сусідньої області Угорщини Саболч-Сатмар-Берег, угорського уряду й інших партнерів по той бік кордону. Він також повідомив, що з початку війни Угорщина прийняла на оздоровлення близько 5 тисяч українських дітей та про те, що у рамках Протоколу про співпрацю між Україною та Угорщиною освітнім закладам Закарпатської, Львівської, Івано-Франківської областей та Київщини угорські партнери передали 350 ноутбуків для цифровізації навчального процесу. А також – два автобуси для потреб деокупованої Бучанської громади на Київщині.

У відкритті освітньо-інформаційного хабу взяли участь заступник Міністра освіти і науки України Олександр Костюченко, голова підкомітету з питань вищої освіти Комітету ВРУ з питань освіти, науки та інновацій, народна депутатка Юлія Гришина, заступник Міністра зовнішньої економіки та закордонних справ Угорщини Левенте Модьор, представники угорських дипломатичних структур.

“Ми дуже сподіваємося, що війна в Україні скоро закінчиться. Але до того часу можете на нас розраховувати. Дякуємо за партнерство Міністерству освіти і науки України. Плануємо й надалі продовжити ділянку роботи з оздоровлення українських дітей”, – сказав у ході презентації Модьор Левенте.

Пресслужба Закарпатської обласної ради