15 жовтня 2019

У Стеблівці відбулося виїзне засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові районної ради

четвер, 21 лютого 2013, 10:27

15 лютого на базі Стеблівської сільської ради відбулася виїзна Координаційна рада з питань місцевого самоврядування при голові Хустської районної ради. Участь у засіданні взяли в.о. голови Хустської райдержадміністрації Дмитро Маді, заступник голови районної ради Павло Гвоздянський, сільські голови усіх населених пунктів району та районні депутати.

Делегацію зустрів і прийняв участь у роботі виїзної Координаційної ради голова Стеблівської сільської ради Василь Лукач. Потім учасники засідання відвідали ряд об`єктів соціально-культурної сфери села.

Спочатку здійснили огляд амбулаторії загальної практики сімейної медицини. Потім побували в дитячому садочку, школі та будинку культури. Побачили також дерев’яну церкву Різдва Пресвятої Богородиці, яка є пам’яткою архітектури національного значення. Однак 29 серпня 1994 року від удару блискавки церква загорілася, тому частину первісних конструкцій вдалося врятувати. Починаючи з 2010 року греко-католицькою громадою Стеблівки здійснюються спроби з реставрації храму.

Після ознайомлення з соціально-культурними закладами населеного пункту у залі сільської ради відбулося засідання Координаційної ради, яке відкрив голова Хустської районної ради Василь Губаль. «Ми побачили, чим живе село. Ознайомилися з проблемами, успіхами й досягненнями. Хочу зазначити, що Стеблівка- це прекрасний населений пункт нашого району, де одразу видно, що сільська рада разом з депутатським корпусом активно працює. Підтвердженням цьому є хороші результати, які ми сьогодні побачили на власні очі. Звичайно, й тут не без проблем. Але наболілі питання завжди знаходять підтримку у районної влади»,- відмітив очільник району Василь Губаль.

Потім до слова був запрошений сільський голова Василь Лукач. Він розповів про соціально-економічний розвиток села. «Стеблівка за часів СРСР вважалася «буйволячою столицею» України – тут утримувалося понад 300 азіатських буйволів , які цінуються за лікувальні властивості молока, високоякісне м’ясо та стійкий імунітет до стандартних захворювань великої рогатої худоби. Відтак у селі заснували Станцію порятунку карпатського буйвола. Також  наше село багате на народні традиції та звичаї»,- каже сільський голова Василь Лукач. «У нас добре розвинена соціальна сфера, маємо чим пишатися. Але як і в усіх нас, в селі також є проблеми. Одне з них -  неякісна вода. Ця проблема тягнеться роками, вирішити яку за один день просто неможливо. Не менше хвилює і питання з вивозу сміття. Надіємося, що невдовзі ці питання вдасться вирішити».

Далі розмову продовжив головний лікар амбулаторії загальної практики сімейної медицини Святослав Ростока, який наголосив на проблемах у галузі медицини. Відмітив, що медицина рухається вперед, а фінансової підтримки з боку держави, як завжди, не вистачає.

Директор школи Василь Кадар ознайомив присутніх з організацією навчально – виховного процесу, здобутками педагогічного колективу і школярів у навчанні, спорті та мистецько–культурному житті. А завідуюча Стеблівським дитячим навчальним закладом Віталіна Орос поділилася успіхами закладу.

З питання «Про благоустрій населених пунктів району» виступив начальник відділу житлово-комунального господарства райдержадміністрації Василь Чопей. Тут у присутніх виникало ряд питань. В основному вони стосувались вивозу сміття.

Учасники засідання всі питання детально вивчили та обговорили шляхи їх вирішення.

Підсумки наради підбив голова районної ради Василь Губаль, закликаючи сільських голів до подальшої співпраці. Також подякував усім присутнім за участь у виїзному засіданні координаційної ради.

Хустська районна рада


На головну  Мапа   e-mail: admin@zak-rada.gov.ua Вгору