У СТУЖИЦІ ЧЕХИ ОФІЦІЙНО ВІДКРИЛИ ДИТСАДОК

Print Friendly, PDF & Email

У четвер, 3 листопада, відбулося офіційне відкриття дитсадка у селі Стужиця Великоберезнянського району. На захід завітали гості з Чеської Республуки – Зденек Кадлец, керівник адміністрації краю Височіна, Йозеф Недвєд, член благодійного фонду «ViZa», Василь Самандрула, координатор благодійного фонду «ViZa», Катержіна Недвєдова, керівник канцелярії гетьмана краю Височина.

Саме завдяки допомозі  краю Височина  нарешті  здійснилася давня  мрія мешканців
Стужиці –  тут запрацював   дитячий  садок. Цей  проект розпочато минулого року, тоді було вирішено реконструювати  недобудований  житловий двоповерховий  будинок під дошкільний  заклад.  Тепер його не впізнати – він став справжньою окрасою  села. У вересні садочок оглянув гетьман Височини Їржі Бєгоунек. Відтоді тут завершено роботи з благоустрою  території, закуплено меблі, підібрано персонал – і на початку листопада дитсадок прийняв  60 маленьких  вихованців. Реконструкцію  профінансовано спільно: край Височина та Закарпаття виділили на об’єкт трохи більше півтора мільйона гривень.

Стужицький голова Юрій Шоляк відзначив, що тут зможуть гармонійно розвиватися і готуватися до шкільного життя малеча села. Радітимуть цьому родини гірського села, а також жителі, котрі отримають тут місце постійної роботи.

Зденк Кадлец у свою чергу констатував:  для чеської сторони відповідально і приємно брати участь у таких заходах. «Ми в першу чергу акцентуємо свою увагу на допомозі гірським населеним пунктам. За часів першої Чехословацької Республіки у 20-тих роках минулого століття тут було зведено школу. Нині ж долучилися до відкриття дитсадочка. Нас пов’язує історія, впевнений, що буде пов’язувати й спільне європейське майбутнє. Такі проекти є прикладом ефективного регіонального співробітництва, і впевнений, що в наступні роки завдяки нашим дружнім стосункам  із Закарпаттям будуть відкриті ще не один соціальний заклад», – резюмував керівник адміністрації краю Височина.

Прес-служба облради