21 червня 2021

У Ватикані засяяла закарпатська ялинка (відео)

Субота, 17 грудня 2011, 00:06

16 грудня о 16.30 на площі Святого Петра у Ватикані відбулася акція «Українське Різдво у Ватикані», під час якої урочисто засвічено закарпатську ялинку. Вона – дарунок Папі Римському від українців.

Як повідомляє радіо Ватикану, у святкових заходах взяли участь колективи із Івано-Франківської, Львівської та Закарпатської областей.

На початку дійства на площу вийшли українські «звіздарі». А до початку офіційної церемонії на площі лунали українські колядки.

Після виконання ватиканського гімну, з привітальним словом до присутніх звернувся архиєпископ Джузеппе Бертелло, Президент Губернаторства Ватикану, представник Уряду України Віце-Прем’єр-Міністр Борис Колесніков, Глава УГКЦ Блаженніший Святослав Шевчук, Львівський Митрополит латинського обряду архиєпископ Мечислав Мокшицький та Мукачівський Єпарх владика Мілан Шашік.

У свою чергу, Мілан Шашік сказав, що закарпатська ялинка є Ватикані є свідченням того, що Україну поважають і вона є європейською державою.

Після – відбулося урочисте засвічення ялинки. Виконав цю почесну місію маленький українець. У цей самий момент оркестр Ватиканської жандармерії виконав Державний гімн України.

По завершенню офіційної частини усіх очочі частували українські різдвяні страви.

Нагадаємо, що закарпатська ялинка вирушила до Ватикану 23 листопада. Красуню готували до подорожі дуже відповідально. Доставляли деревце до Папи Римського автопотягом.

До Риму вона прибула 1 грудня. Вже 5 грудня ялинку почали встановлювати на центральній площі Ватикану.

Джерело:  Мукачево.net


На головну  Мапа   e-mail: admin@zak-rada.gov.ua Вгору