У Ясінях відзначили 103-річницю Гуцульської Республіки

Print Friendly, PDF & Email

Сьогодні, 25 січня, у селищі Ясіня Рахівського району відбулися урочистості з нагоди 103-ї річниці утворення Гуцульської Республіки.

Захід стартував святковою ходою до площі імені Героїв Гуцульської Республіки, біля пам’ятника її Президенту Степану Клочураку, де відбулося Народне Віче.

В урочистостях взяли участь депутати облради – Мирослава Ливч та Наталія Шетеля, керівництво Рахівського району, представники територіальних громад Гуцульщини та громадських організацій. Також військовослужбовці ЗСУ, Північноатлантичного Альянсу НАТО Канади та Литви, представники військово дипломатичного корпусу акрекредитованого в Україні, представники військового духовенства та інші.

Серед основних заходів програми: молебень за мир в Україні та церемонія покладання квітів з цієї нагоди. Селищний голова Ясіня Андрій Делятинчук у виступі розповів історію події та акцентував увагу на її значенні у державотворенні.

Виступаючи на заході, керуюча справами Закарпатської обласної ради Мирослава Ливч, насамперед передала вітання від голови облради Володимира Чубірка й усього депутатського корпусу та побажала присутнім та їх родинам миру, добра, здоров’я і благополуччя.

«Гуцульська Республіка – окрема новостворена держава на чолі зі Степаном Клочураком, яка у 1919 році першою із закарпатських земель проголосила принцип возз’єднання Закарпаття із Україною. Гуцульська Республіка стала провісником Карпатської України, що виникла через два десятиліття.

Тож, на початку 1919 року жителі Ясіня та навколишніх сіл проголосували за возз’єднання закарпатської Гуцульщини з Україною. Підтвердженням прагнень до соборності України став і законодавчий орган нової республіки — Гуцульська Народна Рада, 90 % якої складали українці. В обіг у новій державі додатково було введено українську гривню, а в установах -запроваджено українську мову. На жаль, не обійшлося і без втрат… Тому сьогодні ми згадуємо і пам’ять тих гуцулів, які ціною життя дозволили відбутися цим історичним подіям.

Такий прояв мужності, сили волі і прагнення до свободи — надихає і є чудовим прикладом для наслідування», – зазначила посадовець та додала, що, відзначаючи такі знаменні історичні події й вшановуючи тогочасних Героїв, – ми насамперед зберігаємо свою національну пам’ять і вчимо цьому нашу молодь.

Після офіційної частини заходу ясінянці та гості селища мали можливість насолодитися цікавим концертним дійством. Колядували, щедрували й танцювали під звуки троїстих музик.

Пресслужба Закарпатської облради