У Закарпатській облраді гетьман Височини урочисто вручив 6 сертифікатів на автомобілі для дорожніх служб краю

Після проведення другого пленарного засідання 12-ї сесії облради голова крайового парламенту Михайло Рівіс та його заступники – Йосип Борто і Петро Грицик, прийняли численну делегацію Краю Височина Чеської Республіки, яка прибула у Закарпаття в рамках співпраці з робочим кількаденним візитом.

Очолив представницьку делегацію сенатор Чеської Республіки, гетьман краю Їржі Бєгоунек та Надзвичайний і Повноважний посол Чехії в Україні Радек Матула. Зі сторони гостей були також генеральний консул Чеської Республіки у Львові Павел Пешек, парламентарі краю Височина, представники Постійної конференції, мери міст та ін.

Михайло Рівіс насамперед привітав гостей від імені депутатського корпусу Закарпатської обласної ради, місцевих рад, зазначивши, що нас єднають давні історичні, культурні та родинні зв’язки.

– От ми і зараз перебуваємо у будівлі, зведеній у часи, коли Закарпаття входило до складу Чехословаччини. Ця історична «мить» – маже 20 років спільного життя робить наші зв’язки і дружбу ще міцнішими, – підкреслив Михайло Рівіс, наголосивши, що Закарпатська обласна рада, наш край, його жителі високо цінують співпрацю з Краєм Височина. – Її понад десятирічний досвід може служити зразком міжрегіонального співробітництва й для інших партнерів. Переконливими здобутки цієї співпраці сьогодні є у кожному районі Закарпаття. Так, відремонтовані школи і дошкільні навчальні заклади, будинки культури і заклади охорони здоров’я, соціального забезпечення. А ще проведено стажування спеціалістів, обмін студентами і художніми колективами, налагоджена ефективна співпраця між поліцією, пожежних частин, медичних, рятувальних служб, торгово-промислових палат. Активно набирає обертів ділове партнерство, людські контакти між територіальними громадами міст і сіл наших регіонів.

На завершення своєї теплої промови Михайло Рівіс висловив вдячність гетьману Краю і сенатору Їржі Бєгоунеку, сенатору Мілошу Вистрчілу, керівнику  крайового уряду  Зденеку Кадлецу, представнику благодійного фонду «ВіЗа» Йозефу Недведу. Виокремлив очільник облради заслуги та вклад Катерини Свободової та Василя  Самандрули, які лобіювали спільні соціальні проекти для розвитку Закарпаття.

Лаконічними були промови Надзвичайного і Повноважного посла Чеської Республіки в Україні Радека Матули та гетьмана Краю Височина Їржі Бегоунека. Вони наголосили на важливості співпраці між краями,  підтримці євроустремлінь українців, та запевнили, що робитимуть все для того, аби зв’язки міцнішали, громади – розвивалися.

Після перегляду промоцій них відеороликів про принади Закарпаття, відбулося урочисте вручення подарункових сертифікатів на автомобілі для дорожніх служб нашої області. Відтак, керівники та представники самоврядних громад Перечин, Рахів, Тячів, Хуст, Великий Березний і Міжгір’я особисто з рук гетьмана Височина Їржі Бєгоунеку одержали ці сертифікати. На цій приємній ноті й завершено зустріч у стінах сесійного залу облради та зроблено спільне фото на приємну згадку.

Прес-служба Закарпатської облради