У Закарпатській обласній раді вчергове обговорили «газове» питання

У Закарпатській обласній раді у рамках комісії з питань законності та правопорядку під головуванням Віктора Русина та за участю голови ради Олексія Петрова, його першого заступника Андрія Шекети й заступника Дениса Мана, було заслухано технічного директора АТ «Закарпатгаз» Олександра Голуба.

Останній, зокрема розповів, що наразі газотранспортна система Закарпаття складає більше 3 000 кілометрів державних газопроводів, близько 1600 — комунальних, 143 кілометри, що належать виключно АТ «Закарпатгаз» та близько 230 кілометрів — вуличних мереж.

Також, відповідаючи на питання про втрати газу, Олександр Голуб повідомив, що, згідно запропонованої державним регулятором формули, АТ «Закарпатгаз» щорічно втрачає близько 48 мільйонів кубометрів блакитного палива. Це становить майже 11% від усієї кількості газу, що постачається населенню.

Як приклад, представник газової компанії, розповів, що у Чехії та Австрії такі втрати складають від 5 до 7%.

Щодо Закарпаття, то, зі слів фахівця, найбільші втрати газу спостерігаються у Хусті, Іршаві та Мукачеві, де вкрай зношена газотранспортна система.

Олексій Петров переадресував технічному директору АТ «Закарпатгаз» прохання громади Закарпаття щодо призупинення судових позовів за заборгованість, заборону відключення газових боржників від газопостачання на зимовий період та блокування їхніх банківських карток.

Прес-служба Закарпатської обласної ради