06 грудня 2021

У Закарпатській облраді вирішували долю «Солотвинського кварталу»

Четвер, 11 лютого 2021, 17:22

Голова Закарпатської обласної ради Олексій Петров взяв участь у нараді щодо майнового комплексу у селі Теребля Тячівського району. Ішлося про цілий квартал, який у 2013 році було споруджено для переселенців із аварійної зони біля Обласної алергологічної лікарні в смт Солотвино.

Присутній на обговоренні депутат Закарпатської обласної ради від Тячівщини, заступник голови обласної комісії з питань регіонального розвитку, адміністративно-територіального устрою, комунального майна та приватизації Іван Синетар поінформував, що наразі є проблеми з передачею комплексу на баланс громади.

Власне новий квартал був збудований сім років тому. Так званий Солотвинський квартал, що охоплює 25 гектарів площі, містить вісім будинків на 116 квартир та 17 індивідуальних житлових будинків садибної забудови. Також на цій території функціонує навчально-виховний комплекс на 350 дітей. На все це було витрачено близько півтораста мільйонів гривень, що за тодішнім курсом становило майже 20 мільйонів доларів США.

Нині повноцінному функціонуванню комплексу заважає неупорядкованість документації, яку свого часу працівники правоохоронних органів вилучили за підозрою у неналежному використанні коштів.
Як поінформували присутні на нараді представники Тячівської райдержадміністрації, поліція документи вже повернула.

Присутній на нараді голова Буштинської ОТГ Тячівського району Руслан Янчій повідомив, що громада готова взятися за відновлення цього кварталу після того, як він з роками зазнав розграбування та часткового нищення.

Голова обласної ради Олексій Петров запропонував спочатку навести лад із документацією.

Відтак, вирішили передати майновий комплекс на баланс Буштинської громади, яка взяла на себе питання впорядкування документації, поточного стану об’єкта в розрізі необхідних робіт для відновлення функціонування та увесь комплекс подальшого обслуговування комплексу. Разом з тим прийняли рішення частину житлового фонду залишити в оперативному управлінні Закарпатської обласної ради.