У закарпатському «Артеку» до Дня Незалежності встановили офіційний рекорд України

24 серпня Володимир Чубірко взяв участь у заході, організованому дітьми «Артеку» до Дня Незалежності. Відомий табір через повномасштабну агресію росії з перших днів ракетних ударів евакуйовано на Закарпаття. Тепер школярі з усієї України відпочивають на території комунального закладу Закарпатської обласної ради, санаторії «Човен» у Хустському районі.

До свята Незалежності діти з педагогами створили символічний 140 – метровий рушник, який об’єднав країну. Він складається з елементів, на яких зображені автентичні орнаменти вишивки 27-ми областей, у тому числі, Криму. «Найдовше єдине полотно єдиної України» офіційно зареєстроване як рекорд України.

– Я дуже радий, що Закарпатській обласній раді вдалося організувати для українських дітей повноцінний гірський табір. 24 лютого ми діяли стрімко, екстрено шукаючи місце, куди можна було б евакуювати артеківських дітей-сиріт. У них щойно розпочалася зміна, а російські танки вже були поруч. Тимчасово дітей заселили у вільні заклади і паралельно почали готувати свалявський санаторій «Човен» для постійного проживання артеківців, – розповів Володимир Чубірко.

Зараз тут перебуває 250 дітей з цілої України. Перша літня зміна стартувала 15 липня і називається «Наша земля – Україна». Вік школярів – від 7 до 17 років. У дітей насичена програма, цікаві атракції, свої традиції, з ними займаються професійні педагоги.

– Війна змусила з’явитися на Закарпатті «Артек», але я би хотів, щоб і після нашої Перемоги він продовжував тут діяти. А інша філія знаменитого табору обов’язково повернеться до звільненого Криму. Тому що Україна – єдина, а ми – законні господарі на нашій чудовій землі! – наголосив голова облради.

В урочистостях до дня Незалежності на території табору «Артек» також взяли участь керуюча справами Закарпатської обласної ради Мирослава Ливч та інші депутати: Зоя Темнохудова і Мирослав Щербей.

Пресслужба Закарпатської обласної ради