16 жовтня 2019

У Закарпатті діє галузева Програма, що націлена на захист населення і територій у разі виникнення надзвичайних ситуацій

середа, 9 жовтня 2019, 14:08

На 16-й сесії облради депутати прийняли зміни до «Програми розвитку системи зв’язку, оповіщення та інформатизації цивільного захисту Закарпатської області на 2016 – 2020 роки (зі змінами), подані управлінням цивільного захисту облдержадміністрації.

Програма націлена на поліпшення рівня захисту населення і територій у разі виникнення надзвичайних ситуацій за рахунок проведення реконструкції та прийняття в експлуатацію регіональної автоматизованої системи централізованого оповіщення, удосконалення централізованого оповіщення керівного складу органів влади області та населення про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій.

Серед основних заходів: впровадження сучасних засобів радіозв’язку, інформаційно-комунікаційних технологій, телефонії та електронних мережевих комунікацій, експлуатаційно-технічне обслуговування та підтримка постійної готовності діючих систем оповіщення тощо.

У документі зазначається, що заходи Програми реалізуються за рахунок коштів обласного, міських і районних бюджетів; інвестиційних коштів; міжнародної технічної допомоги; інших джерел, не заборонених чинним законодавством. Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації заходів Програми, становить 32537,2 тис грн, із них – кошти обласного бюджету у сумі 16087,2 тис грн. На 2019 рік заплановано виділити 5096,0 тис грн,  2020 рік – 2360,5 тис гривень.

Реалізація заходів Програми, зокрема, дасть можливість підтримати побудовану систему централізованого оповіщення у постійній готовності до використання за призначенням, дозволить значно зменшити кількість матеріальних і  фінансових збитків від наслідків надзвичайних ситуацій.

Контроль за виконанням цього рішення покладено на заступника голови облдержадміністрації та постійну комісію облради з питань бюджету.

Виконавчий апарат облради