У Закарпатті лікування військових з часом відокремлять від лікування наркозалежних та психічно хворих пацієнтів

Таку перспективу сьогодні під час зустрічі обговорили голова Володимир Чубірко та керівник комунального підприємства «Закарпатський обласний медичний центр психічного здоров’я та медицини залежностей» Закарпатської обласної ради Василь Кручаниця.

Наразі розглядається питання участі закладу спільно з міжнародними партнерами схожого профілю із близького зарубіжжя у грантових проєктах, які б дозволили реалізувати такий задум. Паралельно триває пошук можливості такого відокремлення силами засновника закладу.

У ході зустрічі Василь Кручаниця розповів про стан справ у комунальному закладі. Він повідомив, що наразі установа діє у двох приміщеннях на вулицях Мартина та Еелектрозаводській в Ужгороді. У Центрі працює 85 співробітників, 21 з яких — лікарі. Є 55 стацонарних ліжок та 20 ліжок для ургентних хворих із психічними розладами.

Минулого року на установчу діяльність КНП отримало 17,5 мільйона від НСЗУ та 2,5 мільйона від Закарпатської обласної ради. Більшість коштів витрачено на нарахування заробітної плати та оплату комунальних послуг.

Разом з тим Центр заробив 959 тисяч гривень за надання платних послуг, як то наркологічні та психіатричні огляди, тощо.

У зустрічі з керівником Центру також узяли участь заступник голови облради Василь Дем’янчук, керуюча справами облради Мирослава Ливч, голова профільної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я, праці, зайнятості та соціального захисту населення, учасників АТО/ООС Ольга Олексик та начальник Департаменту охорони здоров’я Закарпатської ОВА Анатолій Пшеничний.

Пресслужба Закарпатської обласної ради