У Закарпатті відкрили унікальну сенсорну кімнату для реабілітації дітей з особливими потребами

Print Friendly, PDF & Email

У Обласному будинку дитини, що у місті Свалява, відбулася презентація унікальної сенсорної кімнати – спеціального релаксаційного комплексу для реабілітації дітей з особливими потребами.
 
Для її створення було виділено близько 500 тисяч гривень із обласного бюджету. За словами старшого вихователя Будинку дитини Антоніни Гончарук, у таких кімнатах працюватимуть фахівці різного профілю – психолог, логопед, дефектолог, ерготерапевт, фізичний реабілітолог.
 
Тут кожен спеціаліст може реалізувати комплексний підхід до індивідуального заняття із дитиною, яка має особливі освітні потреби.
 
Заняття можуть проводитися із дітьми з різними нозологіями: з порушенням координації рухів різного походження; після черепно-мозкових травм та ушкоджень спинного мозку; з ДЦП різного ступеню складності; із затримкою психічного розвитку низького та помірного рівня; зі СДУГ (синдром дефіциту уваги та гіперактивністю); з розладами аустичного спектру.
 
У закладі проводиться 10-денний курс такої реабілітації у рамках законтрактованого із НСЗУ пакету медичних послуг.
 
«Наш шлях до ЄС — це дорога додому. Ми, закарпатці, повинні зробити це без зупинок на користь нашої держави. Наші європейські партнери вже пройшли цей процес і нам є чому у них повчитися. Мені приємно, що саме тут, у тому числі і завдяки європейським партнерам, зокрема, помічнику прем’єр-міністра Словаччини з питань співпраці з Україною Едуарда Бураша та іншим, реалізовано сучасну технологію у реабілітації. Ми йдемо у ногу з часом, у ногу з ЄС і це правильний шлях…», — розповів у ході відкриття кімнати голова Закарпатської облради Володимир Чубірко.
 
«Тут працюють висококваліфіковані фахівці, які уміють фізично і морально ставити діток на ноги. Подяка депутатському корпусу і представникам «Червоного хреста» на Закарпатті, завдяки фінансовій допомозі яких проєкт отримав життя. Наступним кроком має бути робота над кімнатою реабілітації матері і дитини з можливістю залучити більше наших фахівців і реабілітувати більше діток», — зауважила керуюча справами облради Мирослава Ливч.