У Закарпатті відзначили Національний день Румунії

У селищі Солотвино, що на Тячівщині відбулися урочистості з нагоди Національного дня Румунії.

Святковий прийом за участю Посла Румунії в Україні Александру-Віктора Микула, заступника голови Закарпатської облради Василя Дем’янчука, депутата облради Юрія Покорби, організувало Консульство Румунії в Солотвино.

Серед запрошених: румунські парламентарі та депутати Європарламенту, представники керівництва повітової ради та префектури, мери та керівники прикордонної та митної поліції, представники основних неурядових організацій повіту Марамуреш. Також керівники окремих депаратментів та управлінь ЗОВА, голова Солотвинської ТГ Василь Йовдій, голова Тячівської райради Юрій Берінде, голова Рахівської райради Діана Бабинець, а також, директори шкіл, керівники та голови громадських організацій, державних установ Солотвинської територіальної громади й священнослужителі різних конфесій, благодійних організацій обох країн.

Вітаючи присутніх із святом, яке має особливе значення для румунської держави та всього румунського народу, Василь Дем’янчук переказав вітання й висловив шану та вдячність від імені українських громадян, депутатського корпусу обласної ради за дружню підтримку України і, зокрема, Закарпаття у цей надзвичайно складний для нашої держави час.

«Румунські партнери із перших днів війни проявили себе як надійні друзі, що готові протягнути руку допомоги та не залишити наодинці із проблемами, що віроломно увірвалися у спокійне життя українців. За даними ОБСЄ, Румунія прихистила понад 750 тисяч українців, зокрема, українсько-румунський кордон із початку війни перетнуло майже 1,5 мільйона українців. З початку російської агресії проти України регіони-партнери Румунії для підтримки українських Воїнів та внутрішньо переселених осіб постійно надають необхідну гуманітарну допомогу: продукти харчування, побутову техніку, засоби гігієни тощо. Дружня Румунія – одна із перших країн, яка почала поставляти Україні летальну зброю, яка була вкрай необхідною для спротиву перед другою армією світу. Ми щиро дякуємо усьому румунському народові за допомогу, співчуття, підтримку. Румунія разом із нами до Перемоги!», – наголосив Василь Дем’янчук.

Відтак вручив вітальні адреси від імені голови обласної ради Послу Румунії в Україні Александру-Віктору Микулі та Консулу Румунії в Солотвино Граціану-Флоріну Пирву, за особистий внесок у зміцнення співпраці між нашими державами і допомогу у боротьбі російським агресором.

Представники Румунії у своїх виступах зазначали, що у поточному році вони не відзначають своє національне свято як зазвичай, у знак солідарності із українцями, справжнє торжество влаштують після Перемоги України над російськими загарбниками!

У ході зустрічі заступник голови облради В. Дем’янчук обговорив із румунськими дипломатами питання розбудови прикордонної інфраструктури, відкриття нових пунктів пропуску та залізничного сполучення.

Пресслужба Закарпатської облради