Учасники творчого симпозіуму на Закарпатті подарують 6 вуличних скульптур прикордонним угорським містам, які прихистили українських біженців

Print Friendly, PDF & Email

Голова Закарпатської обласної  ради Володимир Чубірко та генеральний консул Угорщини у м. Ужгород Йожеф Бачкаї відвідали 10-й Закарпатський міжнародний скульптурний симпозіум, організований скульптором Петером Матлом із Мукачева та громадською організацією Pro Arte Munkács.
 
Творчий симпозіум проходить у  мальовничому середовищі санаторію «Квітка Полонини з 25 травня по 9 червня.
 
Через повномасштабне вторгнення росії в Україну цього року до скульптурного табору приїхало лише двоє іноземних митців – з Угорщини і Польщі. Натомість тут беруть участь 9-ро вимушених переселенців, які проживають на Закарпатті. Скульптори виготовляють свої роботи з каменю і металу на вільну тему. Однак кожен із них передає свої емоції, спричинені війною.
 
Петер Матл зазначив, що після презентації результатів симпозіуму подарує 6 вуличних скульптур прикордонним містам Угорщини, які першими надали хліб, прихисток, безпеку та розраду українським біженцям, що були змушені покинути свої домівки через війну. 2 скульптури залишаться у санаторії «Квітка Полонини».
 
Також в Угорському домі ім. Мігая Мункачі відкрилась виставка скульптур малих форм учасників цьогорічного міжнародного скульптурного симпозіуму “Під час війни». Таким чином Громадська організація «Про арте Мункач», яку очолює Петер Матл, у тісній співпраці з Генеральним консульством Угорщини в місті Ужгород хочуть створити платформу для митців, які були змушені покинути свої домівки.
 
Пресслужба Закарпатської обласної ради