Угорські Госпітальєри передали обласній дитячій лікарні обладнання на 2 млн гривень

Print Friendly, PDF & Email

Закордонні благодійники надали сучасну апаратуру для маленьких пацієнтів
 
Сьогодні, 23 лютого, у Мукачеві для Обласноі дитячої лікарні передали гуманітарну допомогу у вигляді медичного обладнання. Меценат – Фонд лицарів Госпітальєрів, що належить до угорського відділення лицарів Госпітальєрів Суверенного Ордену Святого Іоанна Єрусалимського.
 
Участь у заході узяли: в.п. голови Закарпатської облради Андрій Шекета, депутат облради Юдіта Петеї, директор профільного департаменту ЗОВА Анатолій Пшеничний.
 
Серед обладнання: електроенцефалограф для обстеження дітей із різною патологією функціонування головного мозку та фіксування його фізіологічного стану. Такий апарат уже успішно функціонує у поліклінічному відділенні лікарні, а зараз буде й у стаціонарі. Також передали ультразвуковий діагностичний апарат та дефібрилятор. Загалом вартість обладнання близько 2 млн грн.
 
Андрій Шекета у ході візиту у медичний заклад обласної ради при цьому цікавився проблематикою установи. Директор лікарні, депутат облради Єлизавета Біров розповіла про проблеми медзакладу та озвучила своє бачення його ефективного функціонування. Насамперед потрібно: апарати КТ, МРТ, а також інші пристрої, що допоможуть проводити якісну діагностику захворювань пацієнтів.
 
Вона наголосила, що лікарня неодноразово брала участь у транскордонних проєктах для реалізації власних ініціатив. За словами очільниці лікарні заклад готовий зараз взяти участь у міжнародному інфраструктурному проєкті – наразі підготовлені усі необхідні документи. Насамперед тут мають намір обладнати приймальне відділення (відділення невідкладної допомоги). Очікують новий рентген-апарат і отримали вже бронхоскоп у рамках Програми Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна. Єлизавета Іванівна розповіла також про налагодження співпраці у рамках підвищення кваліфікації лікарів за кордоном: США, Німеччині, Угорщині та ін.
 
Андрій Шекета зазначив:
«Медичним установам завжди важливо мати сучасне діагностичне устаткування. Відрадно, що у результаті перемовин керівництва лікарні та благодійної організації вдалося зараз отримати новітнє обладнання. Допомога у розмірі 2 мільйони гривень є суттєвою підтримкою єдиної Обласної дитячої лікарні у краї. Вдячні усім, хто долучився до доброї справи. Саме у таких речах і проявляється християнське милосердя і допомога ближньому».