«Україні потрібно кілька років, щоб вивезти залізницею зерно, яке має транспортуватися у ЄС згідно з угодами…»

Print Friendly, PDF & Email

Про це під час спільної зустрічі із делегацією Закарпатської облради у Сенаті ЧР заявив Надзвичайний і Повноважний Посол України в Чеській Республіці Євген Перебийніс.

«Нагадаю, що сьогодні Чехія — серед країн центральної Європи, які скасували всі квоти вантажні перевезення для України своєю територією. Разом з тим, для України, через бойові дії і блокування наших суден росією, зараз критичною залишається проблема неможливості експортування зерна морськими шляхами. До прикладу, аби вивезти залізницею зерно, яке має транспортуватися у Європу згідно з угодами, нам  потрібно кілька років!

(Нагадаємо, що, за різними даними, окупанти вже вивезли, тобто викрали з України від 100 до 400 тисяч тон зерна).

На думку українського дипломата, тут потрібне комплексне рішення ЄС, яке б передбачало доставку зерна до найближчих чорноморських або середземноморських портів із подальшою відправкою до адресатів.

«Протягом останнього року мав можливість тісно співпрацювати з Сенатом ЧР, і зокрема з його головою Мілошем Вістрчілом. Тому, користуючись нагодою, хочу подякувати пану голові, людині з високими моральними якостями та рішучістю, за тривалу і послідовну підтримку України. У тому числі за його особисту ініціативу поїздки до Верховної ради України. Ми високо цінуємо цей крок і зараз він є для нас надзвичайно важливим», — підсумував українсько-чеські відносини Перебийніс.

Пресслужба Закарпатської обласної ради