01 квітня 2020
  • Вітання

Шановні закарпатці!

Вітаємо вас на офіційній веб-сторінці обласної ради. Запрошуємо ознайомитися із відомостями про Закарпаття та останніми новинами з життя області.
  • Анонси

• Банери

Україна та Угорщина налаштовані на розв’язання проблемних аспектів прикордонної співпраці – підсумки засідання міжурядової комісії

п`ятниця, 30 березня 2012, 11:17

В угорському містечку Вайа завершилося дводенне засідання Українсько-Угорської міжурядової змішаної комісії з питань транскордонного та прикордонного співробітництва. Угорську частину очолює Державний секретар Міністерства юстиції та адміністративних питань Еріка Сабо, співголова Комісії від України –  Міністр надзвичайних ситуацій Віктор Балога.

Учасники засідання констатували спільність позицій з багатьох аспектів двостороннього співробітництва. Угорські представники відзначили результативність роботи Комісії, що виводить взаємини між сусідніми країнами на якісно вищий рівень. Міністр В.Балога також вказав на позитивний ефект від впровадження рішень, прийнятих в рамках Комісії. «Головна мета нашої роботи – спростити відносини між Угорщиною і Україною так, щоб це відчули громадяни наших держав. Упевнений, що діяльність Комісії є складовою європейської інтеграції України, наближає її до Євросоюзу», – сказав урядовець.

Значну увагу, як і під час попередніх засідань, було приділено порядку перетину державного кордону між Україною та Угорщиною та одержанню Шенгенських віз українськими громадянами. За інформацією угорської сторони, консульські установи цієї країни видають дедалі більше віз при одночасному зменшенні відмов. Вже зараз третина українців одержують тривалі та багаторазові візи, причому їх кількість зростатиме.

Водночас деякі нововведення, запроваджені угорською стороною на кордоні, викликали активну дискусію. Члени української делегації, зокрема, висловили нерозуміння щодо необхідності документального підтвердження власниками віз (незалежно від візової історії) мети поїздки і обмеження на в’їзд в Угорщину автотранспортом залежно від частоти перетину кордону з повним баком пального. Угорські представники пояснили такі новації мотивами захисту інтересів країн Шенгенської зони. При цьому було констатовано прогрес України в удосконаленні міграційного законодавства. Також зверталася увага на можливості Угорщини збільшувати кількість виданих багаторазових віз для осіб із позитивною візовою історією.

Під час засідання було розглянуто низку важливих проектів взаємодії на регіональному рівні, які стосуються малого прикордонного руху, транспортної інфраструктури, екології, культурного обміну. Значну увагу приділено засобам полегшення перетину кордону під час  європейської першості з футболу. Серед них названо зменшення навантаження на пункт пропуску Чоп-Загонь шляхом переорієнтування руху мікроавтобусів на інші пункти пропуску.

Міністр В.Балога одним із завдань в рамках підготовки до Євро-2012 назвав ремонт доріг від пунктів перетину українсько-угорського кордону на автомагістралі, що ведуть до міст проведення матчів футбольного чемпіонату. У підсумковому протоколі Комісія рекомендувала компетентним органам двох країн вжити термінових заходів із лагодження доріг до чотирьох пунктів пропуску.

«Комісія має хороший досвід розв’язання багатьох складних моментів двосторонньої співпраці. Ми не налаштовані і не будемо загострювати проблеми, бо маємо достатньо можливостей їх вирішення на всіх рівнях. Це потрібно громадянам наших країн і цього чекають від нас наші уряди», – відзначив у підсумку засідання Комісії В.Балога.

Прес-служба МНС