Українські Карпати – один із найпривабливіших економічних регіонів України, – вважають депутати Закарпатської облради

Print Friendly, PDF & Email

Про це йдеться у рішенні облради «Про Звернення Закарпатської обласної ради щодо фінансування Державної програми підтримки розвитку українських Карпат на 2020-2022 роки», яке скерували до Кабінету Міністрів України.

У документі наголошується, що територія українських Карпат – один із найпривабливіших економічних регіонів України, який має значний потенціал у сфері креативної економіки, лісової галузі, культури, туризму, реалізації інвестиційних проєктів у окремих сферах економіки. Однак поряд із цим тут існують значні соціально-економічні диспропорції у порівнянні з низинними територіями, зокрема в галузях безпеки, доступності, екології, а сам регіон потребує комплексного підходу до вирішення цих проблем та створення спільного механізму фінансування проєктів, спрямованих на їх вирішення.

Відтак зазначається, що «…логічним продовженням державної політики підтримки розвитку українських Карпат є впровадження окремого державного механізму фінансування проєктів розвитку гірських територій. Важливий крок у цьому напрямку вже зробив Кабінет Міністрів України, затвердивши Державну програму розвитку регіону українських Карпат на 2020 – 2022 роки. Разом із тим, не дивлячись на цілу низку доручень Президента України, Кабінету Міністрів України щодо фінансування підтримки гірських територій України у Законі України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» від 14.11.2019 немає окремої статті, яка б передбачала фінансування реалізації Державної програми розвитку регіону українських Карпат», – ідеться у зверненні.

Відтак Закарпатська обласна рада запропонувала низку заходів, які потрібно здійснити уже найближчим часом. Зокрема: здійснити пошук фінансового ресурсу для наповнення Державної програми розвитку регіону українських Карпат на 2020 – 2022 роки; переглянути термін реалізації Програми та збільшити його відповідно до кращих європейських практик стратегічного планування;ініціювати розгляд Верховною Радою України законопроєкту «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік», де передбачити фінансування з державного бюджету України у 2020 році Державної програми розвитку регіону українських Карпат у розмірі 2 млрд гривень; визначати розподіл коштів між великими інфраструктурними проєктами без конкурсу та середніми і малими проєктами на конкурсних засадах і з умовами співфінансування (пропонується у 2020 році включити проєкт «Мале карпатське коло» великим інфраструктурним проєктом у Державній програмі без конкурсу); визначити прозорий і зрозумілий механізм адміністрування Державної програми; звернутися до профільних органів Європейського Союзу з пілотною ініціативою фінансової підтримки програми розвитку регіону українських Карпат з фондів ЄС у фінансовій перспективі 2021-2027.

Пресслужба облради