05 грудня 2019

Українсько-польський День добросусідства відбувся у закарпатській Вишці

субота, 10 серпня 2019, 19:05

Цьогорічні українсько-польські Дні добросусідства стали кількаденним міжнародним форумом. Нині урочисті заходи продовжилися на українському боці – у мальовничому селі Вишка, що на Великоберезнянщині. Гостинно, із хлібом-сіллю учасників Днів добросусідства зустрічали на кордоні, на стику двох сусідніх країв – Закарпатської області та Підкарпатського воєводства.

Після теплої зустрічі на імпровізованому містку, в межах тимчасового переходу «Лубня-Волосате» – делегації  Закарпатської області та Підкарпатського воєводства попрямували до ознайомчої локації, яку організувала адміністрація Ужанського національного природного парку. Символічно, що саме тут – на території нацпарку, у межах якого стикаються кордони трьох держав: України, Польщі та Словаччини, та який входить до складу українсько-польсько-словацького міжнародного біосферного резервату “Східні Карпати”  й розпочалися заходи. Адже Карпати – це унікальний край, який матінка-природа нагородила неймовірною красою, природними ресурсами та біологічним різноманіттям. Та не тільки чудова природа об’єднує сусідні народи, а й наші традиції та звичаї, які вже тісно переплелися між собою. Учасники мали змогу також, оглянути виставкові стенди з промоції туристичного потенціалу Закарпатської області.

Музика, яскраві вишиванки, квіти та піднятий настрій учасників надавали події неймовірно дружньої атмосфери, яка  панувала увесь день, що був насичений подіями та відвідинами різноманітних локацій. Представники влади, культурні та громадські діячі, освітяни обмінювалися теплими рукостисканням та побажаннями миру, злагоди й добробуту нашим народам. Тут, на тимчасовій сцені, яка послугувала фото-зоною для учасників дійства, офіційні делегації зробили фото на добру згадку. Динамічності події додавали піші туристи, що прямували в обидва боки кордону. До слова, тимчасовий пункт перетину кордону функціонує третій день, і як запевнили прикордонники, охочих ним скористатися є чимало.

У заході взяли участь представники Польщі та України, зокрема: з української сторони – губернатор Закарпаття Ігор Бондаренко, виконуючий повноваження голови обласної ради Йосип Борто, радник голови ОДА Сергій Гайдай, голова Великоберезнянської райради Ярослав Шукаль, з польської -  заступник Міністра інвестицій та розвитку Малгожата Яросінська-Єдинак, маршалек Підкарпатського воєводства Владислав Ортил, заступник маршалка Єва Драус, а також представники дипломатичних відомств Польщі та України.

Тож основні заходи відбулися у селі Вишка, де, найперше, відвідали пам’ятку архітектури національного значення – Свято-Михайлівську дерев’яну церкву побудовану ще в 1700 році. Тут присутні оглянули автентичний іконостас та старовинне Євангеліє, якому, за словами церковного диякона Гаврила, більше 300 років.

Згодом в урочищі Красія на базі готельного комплексу відбулася урочиста церемонія підписання Програми спільних дій між Закарпатською обласною державною адміністрацією (Україна) та Підкарпатським воєводством (Республіка Польща) на 2020 рік. Своїми підписами документ скріпили голова Закарпатської ОДА Ігор Бондаренко та маршалек Підкарпатського воєводства Владислав Ортил.

Наголошувалося, що у документі задекларовано спільні завдання: сприяти соціально-економічному та туристичному розвитку сусідніх країв, впроваджувати різноманітні програми та реалізовувати їх для розвитку громад, що проживають у Карпатському регіоні.

Відтак, шановних гостей запросили на витягу піднятися на вершину гори Красія, де відбулася цікава оглядова екскурсія. Делегації мали змогу помилуватися мальовничими краєвидами гірських схилів й довколишніх  лісових масивів та щиро поспілкуватися.

Після екскурсії на учасників Днів добросусідства чекали частування стравами національних кухонь та насичена культурна програма за участю народного фольклорного ансамблю «Маки» під керівництвом Валентини Вігули.

Виконавчий апарат облради


На головну  Мапа   e-mail: admin@zak-rada.gov.ua Вгору