Укрзалізниця практично припинила транспортування щебеню від відправників до Закарпаття

Print Friendly, PDF & Email

Через брак кам’яних матеріалів майже призупинено роботу 15 асфальтних заводів нашого краю

Про це йдеться  у «Зверненні Закарпатської обласної ради щодо перевезення до області щебеневої продукції та інших будівельних матеріалів залізничним транспортом», затвердженому на першому пленарному засіданні 12 сесії та направленому до Кабінету Міністрів України, Міністра інфраструктури України В. Омеляна.

У даному Зверненні зазначається, що у Закарпатській області інтенсивними темпами проводяться ремонтні роботи на автомобільних дорогах. П’ятнадцять асфальтних заводів, розташованих на території Закарпаття, здійснюють забезпечення регіону асфальтом.

Щебінь та інші будівельні матеріали, необхідні для виробництва асфальту, завозять в область залізничним транспортом із Житомирської та Вінницької областей.

Незважаючи на те, що ПАТ «Укрзалізниця» було надано потребу у забезпеченні вантажним вагонним парком відправників щебеневої продукції для виконання дорожніх робіт, нею практично припинено транспортування напіввагонами кам’яних матеріалів до області. Через брак таких матеріалів практично припинено роботу асфальтних заводів, що, у свою чергу, значно знизило темпи виконання дорожніх робіт підрядними організаціями.

Так, упродовж першого півріччя 2018 року підприємствами-одержувачами  щебеневої  продукції було отримано 2775 вагонів продукції. При цьому необхідно враховувати, що потреба у вагонах для перевезення щебеню буде зростати в залежності від результатів тендерних процедур із проведення ремонтних робіт на автомобільних дорогах та укладання договорів з підрядними організаціями.

Неспроможність ПАТ «Укрзалізниця» забезпечити попит у вантажних перевезеннях призведе до саботування роботи дорожніх організацій, які проводять ремонт автодоріг області, та ставить під загрозу освоєння коштів державного та місцевих бюджетів.

З огляду на це,  депутати Закарпатської облради просять втрутитися у зазначену ситуацію та посприяти у забезпеченні транспортування напіввагонами кам’яних матеріалів від відправників щебеневої продукції до Закарпатської області.

               Прес-служба облради