08 грудня 2021

Унікальний етнографічний музей в Сігеті зібрав румунів та закарпатців на свято дружби

Понеділок, 25 липня 2016, 10:19

Традиційне свято дружби двох народів – українців та румунів, які століттями колись жили разом і переплелися у родинні стосунки, відбулося у неділю, 24 липня, на околицях мальовничого містечка Сігет Мармацієй. 

Поважну делегацію на чолі з першими особами Закарпаття – Геннадієм Москалем та Михайлом Рівісом, гостинно зустрічали румунські колеги на середині моста через р.Тису, який з’єднує міжнародні пункти пропуску «Солотвино-Сігет».

Перейшовши українсько-румунський кордон, закарпатців запросили до етнографічного музею Сату Марамуреш, де під відкритим небом помпезно та масштабно пройшов українсько-румунський День добросусідства. Зі сцени гості свята дякували господарям за теплий прийом та єднання двох дружніх народів.

– Від імені депутатського корпусу Закарпаття щиро вдячний за добру традицію проводити День добросусідства поблизу наших кордонів. Адже це свято ще більше поєднує народи двох дружніх країн, у яких багатовікова спільна історія, культура та духовні надбання. Тут ми маємо можливість визначити наші спільні наміри на перспективу жителів прикордонних регіонів України та Румунії, – виступаючи, зазначив Михайло Рівіс. Він щиро побажав румунським колегам здійснення усіх задумів, нових звершень у розбудові краю, зміцнення та процвітання обох демократичних держав.

Після виступів усіх поважних осіб відбулося офіційне підписання Програми спільних дій Закарпатської ОДА та Префектури повіту Марамуреш на 2017 рік, а також мерами Хуста та Сігет підписано угоду про співпрацю між містами. Перед глядачами свята виступили народні ансамблі «Трансільванія», «Бичківські музики», «Калінештені Тирі Марамуреш» та багато інших.

Вже у неофіційній обстановці Михайло Рівіс обговорив з префектом повіту Марамуреш Себастіаном Міхаєм Лупуцом та головою повітової ради Габрієлем Валерем Зетеєм про розбудову прикордонної інфраструктури, транскордонне співробітництво територіальних громад двох регіонів та як спільно протистояти екологічним лихам, які часто приносять повені та буревії.

Михайло Рівіс розповів колегам, що нині Закарпатська обласна рада приділяє особливу увагу налагодженню та розвитку прикордонних зв’язків для подальшого економічного зростання, поліпшення інвестиційного клімату. Та наголосив, що такі неформальні зустрічі на кордоні якраз зміцнюють довготривалі зв’язки, сприяють збереженню мовної, культурної та релігійної ідентичності українців та румунів.

Найцікавіше дійство відбувалося після урочистостей. На території музею села, де розташовані дерев’яні хатинки позаминулого століття з величезними дерев’яними воротами зі скрипом відкривали гостям межу між сучасністю і первозданністю автентичної румунської культури.

Обходячи кожен двір, закарпатці впевнилися, що тут бережуть багатовікову спадщину традицій румунського краю, джерел фольклору у старих піснях, танцях, народному музикуванні, костюмах, етнографічній атрибутиці, народних ремеслах. Музей село вдало поєднав мальовничість карпатських гір, зелені сади, серед яких дбайливо встановлені історичні хатинки, представлені з різних куточків повіту Марамуреш.

Прес-служба Закарпатської облради


На головну  Мапа   e-mail: admin@zak-rada.gov.ua Вгору