Устецький край Чеської Республіки надасть гуманітарну допомогу закарпатським громадам

Print Friendly, PDF & Email

Про це сьогодні домовилися під час онлайн-зустрічі голова Закарпатської облради Володимир Чубірко та гетьман Устецького краю Ян Шіллер. Гетьман висловив підтримку усьому українському народові та наголосив, що готові всіляко допомагати українцям, які потерпають від російської агресії. Він розповів, що в Устецькому краї знайшли прихисток 24 тисячі українських біженців, багато із них вже працюють, інші шукають підходяще собі заняття.
 
Володимир Чубірко насамперед подякував чеським партнерам за підтримку українців. Він інформував про ситуацію у країні та області, розповів про нагальні потреби, зокрема й у зв’язку із перебоями електроенергії. Він наголосив, що тисячі переселенців не мають належних умов для проживання та до цього часу змушені проживати у приміщеннях комунальних установ, є проблеми із працевлаштуванням тощо. Спікер облради наголосив, що Закарпаття активно допомагає постраждалим від війни регіонам, організовує фінансову та гуманітарну допомогу. Зокрема, від початку війни влада області організувала передачу 50 карет швидкої допомоги у прифронтові зони, тож нагальною потребою є саме така техніка.
 
Відтак чеські партнери пообіцяли передати найближчим часом 7 автомобілей швидкої допомоги, медичне обладнання, генератори та павербанки. Участь у зустрічі також узяли: заступник голови облради Андріана Сушко, керуюча справами Мирослава Ливч, начальник профільного управління облради Василь Маковський.
 
Пресслужба Закарпатської облради