21 червня 2021

«Ужгород – рідне місто моє»: про минуле і сучасне

Середа, 2 червня 2021, 21:38

Сьогодні, 2 червня, у дворику Закарпатського обласного художнього музею ім. Й. Бокшая відбулася презентація книги відомого історика, релігієзнавця, краєзнавця Людвіга Філіпа – «Ужгород – рідне місто моє». Це видання, яке чекало своє представлення понад 30 років, та є результатом пошукової роботи в архівах, творчого доробку й систематизації історії міста: від найдавніших часів до теперішнього часу в хронології історичних періодів.

Книга містить 5 розділів: Унгвар – Ужгород крізь віки; Культові споруди Ужгорода; Навчально-виховні заклади; Персоналії. Як зазначив сам автор – збулася мрія усього його життя. Людвіг Філіп також розповів про те, як трудився над книгою в архівах та музеях краю, аналізуючи сотні документів, фотографій… «Пройдений значний шлях земного життя, тож хочеться передати у спадок майбутнім поколінням ужгородців і свій доробок з історії міста. Адже кожна людина має залишити по собі слід», – зазначив Людвіг Іванович та додав, що старався описувати історичні події такими, якими вони і були насправді.

Привітати творця із виданням такого вагомого доробку прийшли письменники, науковці, друзі, знайомі, фольклорно-етнографічний ансамбль «Ужгород» та ін. Серед запрошених – заступник голови Закарпатської обласної ради Денис Ман. «Калап долу перед Вами, шановний Людвігу Івановичу! Я родом із Перечинщини та в Ужгороді проживаю із 2008 року. Коли приїхав в обласний центр, то для того, аби почувати себе своїм, мусив вивчити історію міста, культуру, архітектуру, однак якісного повноцінного системного матеріалу бракувало. Протягом останніх років через серію видань Тетяні Літераті «Втрачений Ужгород», я дізнаюся ще й досі багато нового, незвіданого… Тепер я переконаний, що за допомогою цієї Вашої вагомої праці, зможу заповнити пробіли, яких мені бракує в розумінні та відчутті  справжнього Ужгорода», – підкреслив Денис Миколайович та переказав вітання від усього депутатського корпусу облради, її керівництва Олексія Петрова та Андрія Шекети.

Подякувавши автору за труди, Денис Ман висловив побажання про  створення автором збірки з історії усього Закарпаття.

Багато теплих слів висловлювали гості творчого заходу, щиро бажаючи автору довгих творчих літ, а музичні колективи вітали файними співаночками.

Пресслужба облради