Ужгород зібрав понад 200 лікарів та науковців з 6 країн на науково-практичну конференцію

Print Friendly, PDF & Email

В Ужгороді стартувала Міжнародна науково-практична конференція «Міждисциплінарний підхід до діагностики та лікування захворювань внутрішніх органів та коморбідних станів у практиці лікаря першого контакту під час війни». У заході беруть участь понад 200 науковців та практичних лікарів із усієї України та вчені з Ізраїлю, Польщі, Угорщини, Словаччини та Німеччини.
 
«Через війну в Україні, безперечно, зростає кількість хворих, адже збільшується кількість поранених. Тому ваш досвід, яким сьогодні тут ділитимуться понад 200 науковців та лікарів, актуальний, як ніколи. І не лише у плані лікування військових, але й у лікуванні інших категорій пацієнтів, у тому числі — і учасників ліквідації Чорнобильської катастрофи, з часу якої якраз сьогодні спливає 37 років», — звернувся до присутніх на початку заходу заступник голови закарпатської облради Василь Дем’янчук та побажав учасникам плідної роботи та ефективного використання здобутого досвіду під час цієї конференції.
 
Відтак заступник голови облради нагородив грамотами Закарпатської обласної ради Анну Лучинську, головного редактора видавництва «Aluna» за активну участь у сприянні публікації за кордоном наукових праць українських вчених. А також — Крістіана Дебрецені, старшого викладача кафедри терапії та сімейної медицини УжНУ за багаторічну працю та особистий внесок у розвиток сімейної медицини та підготовки медичних кадрів, Руслана Жиленка, директора Карпатського фонду за вагомий внесок у розбудову матеріально-технічної бази для підготовки сімейних лікарів і волонтерську діяльність та Тетяну Козак, директора Ужгородського центру ПМСД, керівника Закарпатської облорганізації ВО «Українська ліга розвитку паліативної та хоспісної допомоги».
 
Учасників конференції також привітав перший віце-президент Української Асоції сімейної медицини, академік НАН ВО України Іван Чопей.
 
Довідково
Коморбідність у медицині та психіатрії — наявність одного або декількох захворювань, окрім первинного захворювання, або ефект від такого додаткового захворювання. Коморбідна хвороба чи розлад може бути спричинене або безпосередньо пов’язане з основним захворюванням.