Ужгородські ліцеїсти – серед золотих медалістів міжнародного конкурсу інновацій

Торік чотири учні Ужгородського наукового ліцею стали переможцями міжнародного етапу Малої академії наук та 29 – набрали найбільшу кількість балів за результатами національного мультимедійного тесту. Про це нині у ході зустрічі з керівництвом Закарпатської обласної ради розповіла очільниця закладу Олена Іщенко, у якому працює 115 педагогів, серед них: чотири кандидати наук, два педагоги мають почесне звання „Заслужений вчитель України”. Наразі тут навчається 480 дітей, понад 70% учнів – діти з різних районів області, решта – ужгородці, а також 10 – вимушених переселенців.

У закладі облаштовано пансіон для цілодобового перебування дітей. Тут навчаються учні 8 – 11 класів за напрямками: фізико-математичним, природничим та суспільно-гуманітарним. Заклад є філією Закарпатського відділення Малої академії наук України.

Учні наукового ліцею є активними учасниками Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін, за підсумками ІІІ етапу – має 50 переможців. Згідно рейтингу – лідер серед шкіл області за кількістю учасників і переможців обласного і Всеукраїнського рівня конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН. Переможцями обласного ІІ етапу став 31 учень. Вперше влітку 2022 року на базі закладу проведено обласні літні школи з математики та інформатики. Незабаром на повну запрацює спортивний комплекс, будівництво якого тривало декілька років.

Фінансування потреб закладу забезпечено у повному обсязі, минулого року на статутну діяльність державна субвенція складала 12 млн 523 тис грн та близько 20 млн грн із обласного бюджету.
Олена Тимофіївна озвучила плани із подальшого розвитку ліцею та окреслила нагальні потреби для ефективного його функціонування. Серед першочергових завдань: реконструювати за сучасними вимогами футбольне поле та спортивну площадку для заняття волейболом і баскетболом із поліуретановим покриттям.

Також потрібно оновити побутову техніку для кухні, є потреба у транспортному засобі, оскільки на базі школи проводиться Всеукраїнська олімпіада із математики.

Голова Закарпатської обласної ради Володимир Чубірко насамперед подякував директорці ліцею за сумлінну і відповідальну роботу, за високі результати у навчанні. Він підтримав озвучені ініціативи та акцентував увагу на розвитку міжнародної співпраці, участі у грантових проєктах, налагодженні контактів із профільними закладами країн-сусідів. Голова облради також наголосив на потребі поточних розрахунків щодо перетворення футбольного поля у тренувальне та проєктних можливостях для реалізації цієї ініціативи.

Присутні на зустрічі заступник голови облради Андріана Сушко, керуюча справами облради Мирослава Ливч та очільниця галузевого органу управління Мар’яна Марусинець надали слушні пропозиції з питань ефективного і якісного функціонування навчального закладу.

Пресслужба Закарпатської облради