Ужгородці розкажуть Євросоюзу про жахи війни в Україні через фотовиставку

Print Friendly, PDF & Email

«Нескорена Україна» — так називається організована ужгородським «Ротарі-клубом» та КП облради «Агенція регіонального розвитку Закарпатської області» з ініціативи керівника регіональногшо відділення Асоціації міст України Олега Лукші.

Міжнародну комплексну пересувну виставку присвячено 100 дням війни росії проти України. Експозиція діє у фойє 2-го поверху Закарпатського облмуздрамтеатру, що в Ужгороді.

За словами організаторів, виставка підготовлена для демонстрації та проведення 3-4 денних акцій і зустрічей у 15 містах–побратимах і партнерах прикордонних регіонів Словаччини, Польщі, Румунії і Угорщини в рамках ініціативи «Європейські маршрути задля перемоги». Багато фотографій надано членами ротарі-клубів різних міст України, які були свідками бомбардувань та окупації України. На світлинах, що виставляються, дехто із присутніх навіть упізнав обстріляні і зруйновані нині свої місця проживання. Серед інших робіт можна було побачити і фото про гуманітарну роботу Закарпатської облради.

Виставка «Нескорена Україна – 2022» складається з 5-ти компонентів, до яких входять фотографії воєнної доби на стендах та інсталяціях, інформаційні узагальнення; приклади креативних рішень у бізнесі та підприємництві, образотворчому і плакатному мистецтві, навіяні темами війни; малюнки дітей різних вікових категорій громад Закарпаття; відеоролики, відеокліпи та пісні українців, створені чи написані упродовж 100 днів війни; промоція потреб і можливостей інвестування у відбудову та розвиток України і зокрема Закарпаття.

«Від імені депутатів Закарпатської облради дякую за ідею Олегові Лукші та всім причетним до цього дійства. Це — дуже важлива і потрібна робота, оскільки Європа вже починає дещо охолоджуватися у своїй допомозі Україні. Зрозуміло, адже у її мирних містах не вибухають ракети і їхні діти зможуть піти 1 вересня у школу… Тому ми всіма способами повинні нагадувати, що у ЄС під боком іде геноцид українського народу, який потрібно зупиняти разом, усім світом», — прокоментував подію Голова облради Волдодимир Чубірко, який разом зі своїми заступниками відвідав виставку.

Ініціатива «Європейські маршрути задля перемоги» підтримана мережами міст-побратимів, агенцій регіонального розвитку та інших неурядових організацій і зокрема ротарі-клубів прикордонних територій країн-сусідів Карпатського регіону.

Пресслужба Закарпатської облради