V Форум місцевого розвитку відбувся у Трускавці

Протягом двох днів – 2 та 3 вересня, у м. Трускавець, що на Львівщині проходив V Форум місцевого розвитку, який організувала Асоціація ЄВРОРЕГІОН «КАРПАТИ – Україна». Участь у форумі узяли: народний депутат України Михайло Лаба, голова Закарпатської облради Олексій Петров, керуюча справами обласної ради Мирослава Ливч, голови районних рад та очільники територіальних громад, а також керівники Мінрозвитку, Івано-Франківщини, Львівщини, Чернівеччини, Тернопільщини, Миколаївщини, Луганщини та Дніпропетровщини.

Серед запрошених: закордонні представники органів влади, бізнесу, неурядових організацій.

На порядку денному – обговорення питань щодо перспектив розвитку Карпатського регіону та можливостей для територіальних громад.

У ході Форуму відбулися Загальні Збори Асоціації органів місцевого самоврядування ЄВРОРЕГІОН “КАРПАТИ – УКРАЇНА”, під час яких підбили підсумки роботи та затвердили основні напрямки діяльності Асоціації на 2022 рік. Також відбулися зміни у керівництві Правління – із 13 вересня п.р Галина Литвин складе свої повноваження, а функції виконавчої директорки виконуватиме Наталя Савка.

Під час пленарної дискусії «Міжрегіональна та транскордонна співпраця в Карпатському регіоні: досягнення та перспективи розвитку гірських територій», наголошувалося, що Карпатський регіон має потенціал, щоб бути однією з центральних тем не лише в Україні, а й у Європі. Участь у обговоренні узяв і очільник Закарпатської облради Олексій Петров. Він озвучив кілька актуальних для Закарпаття і Карпатського регіону тез:

– Головне завдання, яке закладено у транскордонному співробітництві – диверсифікація джерел фінансування наших соціальних потреб;

– У нас досі немає достатньо кваліфікованих кадрів, які б витримували ту динаміку, яку сьогодні демонструє Львівщина та навіть Івано-Франківщина. Це – одна з причин, чому ми досі відстаємо від сусідів за економічними показниками;

– Державі слід у вигляді створення окремих фондів або через субвенції сприяти реалізації проєктів транскордонного співробітництва у територіальних громадах. Лише таким чином вдасться забезпечити частину співфінансування, що є обов’язковою умовою виділення коштів ЄС у межах транскордонного розвитку;

–  На жаль, на рівні Закарпаття ми не здатні забезпечити навіть 5–10% нашого внеску у потенційні проекти. Хоча, фактично, звільняємо державу від 75% витрат, які на себе готові взяти європейські партнери;

– На законодавчому рівні потрібно змінити несправедливий розподіл коштів на фінансування таких проєктів. Це дозволить розвантажити державний бюджет та реалізувати, завдяки співфінансуванню, ряд важливих програм.

Пресслужба Закарпатської облради