В Генеральному консульстві Угорщини у м. Ужгород відкрилася передріздвяна виставка

Роботи сучасних членів закарпатського відділення Спілки художників України представлені на художній виставці під назвою «Адвент» в Генеральному консульстві Угорщини в м. Ужгород. Це п’ята цього року експозиція, яка продовжує започатковану кілька років тому угорськими дипломатами традицію культурного співробітництва між нашими країнами.

2022-й рік виявився надзвичайно складним у всіх сенсах. Агресія росії проти України забрала багато життів, розкидала мільйони громадян по світу, зруйнувала житло, бізнес і плани мирних мешканців. Втім, українці єдиним щитом стали на захист батьківщини. Кожен долучається до наближення перемоги, як може. Не залишилися осторонь і художники. У той час, як ЗСУ захищали кодони і відвойовували захоплені території, художники тримали свій фронт – писали картини, влаштовували благодійні аукціони, збирали кошти на потреби військових. З ініціативи генконсула Генерального консульства Угорщини в м. Ужгород Йожефа Бочкаї на знак шани і поваги закарпатським митцям-патріотам влаштована передріздвяна виставка «Адвент». Це різножанрові живописні полотна, кераміка і скульптура – всього 19 робіт.

«Сьогоднішня подія – тонка і надзвичайно важлива культурна робота, яку постійно проводить генеральне консульство Угорщини в м. Ужгород. Дякую вам за неї, за можливість бачити результат творчості наших митців, за виставку, яка так гарно вплітається у різдвяно-новорічний калейдоскоп заходів, яких, незважаючи на війну, дуже чекають закарпатці», – сказав на відкритті перший заступник голови Закарпатської обласної ради Андрій Шекета.