В обласній раді обговорили проект Стратегії управління відходами в Закарпатській області до 2030 року

Print Friendly, PDF & Email

Сьогодні, 31 жовтня, за участі заступника голови обласної ради Петра Грицика, відбулася робоча нарада управління з питань розвитку місцевого самоврядування, міжнародних та регіональних зв’язків виконавчого апарату облради, яке очолює Василь Маковський.

Участь у засіданні також взяли: депутати облради Андрій Шекета та Василь Худинець, заступник начальника управління Анатолій Гринь, заступник директора ЄОТС ТИСА Юдіта Євчак, в.о. директора департаменту екології та природних ресурсів ОДА Юрій Шпонтак та ін.

На порядку денному ‒ розгляд проекту Стратегії управління відходами в Закарпатській області до 2030 року та про участь Закарпатської обласної ради в третьому конкурсі подання проектних заявок програми HUSKROUA.

Наголошувалося, що проблема утилізації твердих побутових відходів – одна з найгостріших екологічних проблем на теренах України і Закарпаття зокрема. У силу географічного положення області, малоземелля, гористості, прикордоння суміжних країн – це питання потребує невідкладного вирішення.

Як розповіла Юдіта Євчак, сьогодні ЄОТС ТИСА є бенефіціаром проекту „ZeroWaste», що передбачає будівництво на угорській стороні біогазового заводу в м. Кішварда, а на українській – будівництво полігону твердих побутових відходів та сміттєсортувального заводу в с. Яноші Берегівського району. Конкурс виграно, наразі триває робота з підготовки до підписання Грантової угоди.

Детально про зміст проекту Стратегії та процедуру стратегічної екологічної оцінки (СЕО) проекту, що стартувала 22 жовтня, поінформував Юрій Шпонтак.

Зі свого боку Петро Грицик зауважив, що питання поводження з відходами вимагають аналізу, переоцінки та надання пропозицій щодо вжиття дієвих заходів у сфері поводження з відходами в області.

На переконання Андрія Шекети, вкрай важливо якнайшвидше знайти рішення у цьому питанні, що позитивно вплине на довкілля як Закарпаття, так і сусідніх країн.

Петро Васильович, підтримав депутата та додав, що необхідно систематично інформувати громадськість щодо проблем поводження із відходами та формувати екологічну культуру населення.

Зазначалось, що після проходження процедури СЕО, документ обговорять депутати обласної ради у сесійній залі і тільки після цього документ буде схвалений загальними зборами ЄОТС ТИСА для того, щоб ініціювати підготовку спільних проектів в українсько-угорському прикордонні для залучення коштів міжнародної технічної допомоги на ці цілі.

Учасники наради конструктивно обговорили проект документу та досвід сусідньої Угорщини із вирішення питання поводження із відходами. Відтак надали свої пропозиції та рекомендації щодо подальших дій із реалізації Стратегії.

Виконавчий апарат обласної ради