21 червня 2021

В обласній раді засідала профільна комісія з питань бюджету

Вівторок, 21 квітня 2020, 17:30

Сьогодні, 21 квітня, за участі керівників краю: голови облради Михайла Рівіса та в.о. голови облдержадміністрації Олексія Гетманенка відбулося засідання постійної депутатської комісії з питань бюджету, яку провів її очільник Василь Кошеля.

Присутні члени профільної комісії: Мирослав Білецький, Андрій Шекета, Олександр Ледида обговорили питання порядку денного із колегами Василем Губалем, Мікловшом Товтом та Золтаном Ленд’єлом, які долучилися до роботи в онлйн режимі.

Участь у засіданні також узяли: перший заступник голови облради Йосип Борто, заступник голови комісії облради з питань охорони здоров’я Василь Скрип, радник голови облради Олександр Білак.

Насамперед йшлося про нагальні питання боротьби з коронавірусом у краї. І не тільки.

Інформували депутатів по суті директор департаменту фінансів ОДА Петро Лазар, директор департаменту охорони здоров’я ОДА Єлизавета Біров, заступник директора департаменту інфраструктури, розвитку і утримання  мережі автомобільних доріг загального користування місцевого значення та житлово-комунального господарства ОДА Василь Романець та ін.

Про ситуацію з коронавірусом у краї та готовність  лікарень до прийому за умов можливого збільшення інфікованих пацієнтів, наявність засобів індивідуального захисту медиків, а також про придбання медичного та лабораторного обладнання для медустанов  області розповіла Єлизавета Біров. За її словами, наразі укладено низку договорів на закупівлю засобів індивідуального захисту. Зокрема, на придбання 980 захисних щитків, 88334 респіратори, 58520 одноразових костюмів біологічного захисту/комбінезонів, 71606 пар рукавичок. Очільниця запевнила присутніх, що найближчим часом для медзакладів області буде придбано 6 апаратів ШВЛ вищого класу, 10 – середнього і 5 пересувних рентгенапаратів. Як наголосив О. Гетманенко, вже до кінця цього тижня медпрацівники області будуть максимально забезпечені індивідуальними засобами захисту.

Михайло Рівіс акцентував увагу на питаннях забезпечення медичними засобами та засобами індивідувального захисту для медперсоналу у районних лікарнях та термінах очікування результатів проведених тестів. Василь Губаль, який моніторить ситуацію щодо захворюваності на COVID-19 у населених пунктах Хустського району, навів конкретні приклади з порушених питань.

Олександр Ледида гостро порушив проблему щодо функціонування Ужгородської районної клінічної лікарні, яка зараз перебуває на карантині, та наголосив на неприпустимості такої ситуації взагалі. Він також зажадав від керівництва департаменту охорони здоров’я ОДА відповіді на такі питання: скільки медиків Закарпаття інфіковано, яка потреба в ПЛР тестах для них і  скільки лікарень задіяно у боротьбі з коронавірусом?

Василь Скрип акцентував увагу про обов’язкову доплату до зарплати медикам, які безпосередньо працюють із хворими на коронавірус. За пропозицією голови профільної комісії Василя Кошелі на ці цілі необхідно спрямувати 800 тисяч гривень за рахунок перерозподілу медичної субвенції. Таку слушну думку члени комісії підтримали одноголосно.

У ході засідання члени комісії погодили напрями використання коштів на 2020 рік у рамках Програми розвитку та підтримки комунальних закладів охорони здоров’я Закарпатської області на 2020-2021 роки на виконання першочергових (невідкладних) заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірсної хвороби на території краю, які виділені рішенням позачергової сесії облради 18.03.2020. Усього на ці цілі буде витрачено 113911,3 тис грн.

Серед іншого профільна комісія також узгодила перерозподіл видатків спецфонду обласного бюджету на 2020 рік у межах загального обсягу бюджетних призначень за рахунок субвенції з держбюджету місцевим бюджетам на фінансове забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту і утримання автодоріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах, передбачених головному розпоряднику коштів обласного бюджету – департаменту інфраструктури та ЖКГ облдержадміністрації. Йдеться про капремонт на окремих ділянках автодоріг у Виноградівському та Хустському районах, поточний середній – у Воловецькому районі, які виконані у 2019 році.

Багато слушних та конструктивних пропозицій із зазначених питань подали депутати Мирослав Білецький, Мікловш Товт, Андрій Шекета, які будуть враховані у подальшій роботі облдержадміністрації та облради.

Пресслужба облради


На головну  Мапа   e-mail: admin@zak-rada.gov.ua Вгору