В обласній раді ініційовано створення позафракційної депутатської групи «Рівні можливості»

Print Friendly, PDF & Email

Сьогодні, 27 квітня, за участі заступника голови облради Дениса Мана відбулися установчі збори депутатської групи Закарпатської обласної ради «Рівні можливості». Серед присутніх: депутатки облради, які й зініціювали таке об’єднання – Єва Якушева, Ольга Олексик, Наталія Штефуца, а також депутат облради Федір Шандор та директорка центру гендерної освіти при УжНУ Маріанна Колодій.

Насамперед депутати облради схвалили Положення про діяльність цієї депутатської групи та обрали її співголів. Ними стали: Наталія Штефуца, Єва Якушева та Ольга Олексик, які представляють різні фракції у облраді.

Під час зустрічі йшлося, що таке об’єднання утворене з метою покращення становища жінок і чоловіків у суспільстві, активізації суспільного діалогу щодо забезпечення рівності у різних сферах суспільно-політичного життя краю.

Як зазначила Наталія Штефуца, серед завдань такого об’єднання: просування та впровадження політики гендерної рівності у діяльності облради, протидія домашньому насильству, підтримка осіб постраждалих від домашнього насильства, активізація діалогу з неурядовими та громадськими організаціями, що працюють у сфері політики рівних можливостей.

Зі свого боку Денис Ман зазначив, що «у Закарпатті діє Регіональна програма сімейної, демографічної, ґендерної політики, попередження насильства в сім’ї та протидії торгівлі людьми». Метою якої є реалізація державної сімейної, демографічної, гендерної політики, спрямованої на утвердження в суспільстві соціальної справедливості та гендерної рівності; підтримку сімей, забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, їх повновартісної участі у розбудові громадянського суспільства, подолання такого негативного явища у суспільстві як насильство в сім’ї та торгівля людьми.

«Цей програмний документ – зручний інструмент задля реалізації різноманітних заходів, які матиме змогу впроваджувати депутатське обʼєднання», – резюмував заступник голови обласної ради.

Депутатська група «Рівні можливості» є відкритою для приєднання усіх депутаток та депутатів Закарпатської ради, які підтримують мету діяльності, зобов’язуються дотримуватися норм Положення та виконувати рішення, прийняті цією групою.

Відтак, у межах вимог діючого регламенту облради, на засіданні чергової сесії облради буде заявлено про утворення цієї групи, відтак – зустрічі із громадськістю, та затверджено план роботи на найближчий період.

Пресслужба облради