В обласній раді обговорено проєкт Регламенту роботи ради VIII скликання та інші важливі нормативні документи  її діяльності

Print Friendly, PDF & Email

Сьогодні, 29 грудня,  під головуванням очільника  Закарпатської обласної ради Олексія Петрова відбулося  засідання Робочої групи  з підготовки проєкту  Регламенту роботи обласної ради VIII скликання, Положення про президію та  Положення про постійні комісії ради.

Участь у засіданні взяли: перший заступник голови облради Андрій Шекета, заступник голови – Денис Ман, голова постійної комісії з питань законності, правопорядку та регламенту Віктор Русин та представники депутатських фракцій в облраді.

Відкриваючи засідання, Олексій Геннадійович зазначив:

– Насамперед ми повинні напрацювати якісні пропозиції, які сприятимуть ефективній роботі ради  та її органів, що  дасть змогу злагоджено у правовому полі працювати депутатському корпусу задля блага жителів краю.

Тож присутні депутати вирішили взяти за основу діючий Регламент роботи ради, що був прийнятий у попередній каденції,  та запропонували  внести зміни й  доповнення, які вимагає чинне  законодавство. Також необхідно розглянути  й інші можливі  депутатські ініціативи. За словами Андрія Шекети, «у проєкті  нового Регламенту повинні бути деталізовані передусім ті процедурні норми, які не деталізовані в законах, а також доцільно  врахувати досвід роботи обласної ради VII скликання, і наприклад, зняти ті норми, які виявились не зовсім практичними у роботі». Денис Ман доповнив колегу, додавши, що «ми тим самим повинні врегулювати відносини всередині ради, встановити чіткі процедури та налагодити ефективну комунікацію між керівництвом ради, постійними комісіями та президією».

Рекомендовано управлінню правового забезпечення виконавчого апарату облради подати на розгляд депутатів порівняльну таблицю стосовно пропонованих змін до цього нормативного документу, а фракції політичних сил, обраних до обласної ради, на розгляд робочої групи – свої пропозиції.

За таким же принципом обговорено й Положення про президію та постійні комісії облради з огляду на те, що утворено нову комісію  з питань регіонального розвитку, адміністративно-територіального устрою, комунального майна та приватизації, повноваження якої необхідно прописати.

Детально йшлося і про  процедурні питання порядку денного пленарних засідань ради, постійних комісій, президії  та  ін.

Активну участь у засіданні  взяли  та внесли слушні пропозиції з обговорюваних питань також депутати облради: Мирослав Білецький, Володимир Чубірко, Андріана Сушко, Йосип Борто, Зоя Темнохудова, Єва Якушева та ін.

Отже, на  наступному засіданні Робочої групи розглядатимуться  узгоджені пропозиції до зазначених нормативних документів діяльності обласної ради  VIII скликання.

Пресслужба облради