В обласній раді обговорили соціально значущі виклики із представником Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

Сьогодні, 21 лютого, виконувач повноваження голови Закарпатської облради Андрій Шекета провів перемовини із представником Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в західних областях Світланою Семчишин, яка із робочим візитом перебуває у Закарпатті.

Мета зустрічі – посилення комунікації та координація спільних зусиль з метою покращення правової поінформованості жителів Закарпатської області щодо їх прав, свобод і обов’язків, а також посилення співпраці з депутатським корпусом облради. У засіданні також взяли участь заступники голови облради Андріана Сушко та Василь Дем’янчук.

Основний меседж – в умовах децентралізації багато повноважень перейшло до органів місцевого самоврядування, на яких, зокрема і покладено обов’язок організації забезпечення реалізації прав і свобод закарпатців. Починаючи із організації роботи Служби у справах дітей, яка повинна займатися захистом дітей і, завершуючи наданням якісних адміністративних послуг, у тому числі забезпеченням відкритості влади і доступу до публічної інформації. Чиновниця розповіла також про реалізацію національного превентивного механізму, що здійснюється фахівцями Офісу Уповноваженого із прав людини у місцях несвободи тощо.

Окремо йшлося й про ефективність функціонування психіатричної лікарні у с. Вільшани, а також забезпечення осіб, які є її пацієнтами, необхідними документами. Світлана Семчишин зазначила, що існує певний механізм, аби допомогти таким людям отримати документ, що засвідчуватиме їх особу. Такі проблеми у рамках робочого візиту представниця Уповноваженого планує обговорити і з керівництвом Головного управління державної міграційної служби України в Закарпатській області.

Сторони також обговорили насущні питання ромського населення в області, впровадження кращих практик та підходів у сферах дошкільної та шкільної освіти, охорони здоров’я, відповідального батьківства серед цієї спільноти тощо. Із цією метою, посадовець ініціює проєкт із соціалізації ромської національної меншини у Закарпатті, зокрема в освітній галузі.

Йдеться про заходи, які будуть відповідати цілям і напрямкам Національної стратегії інтеграції ромських громад.

Серед обговорюваного – і питання охорони навколишнього природного середовища, у т.ч. налагодження системи поводженням із побутовими відходами у населених пунктах. Андрій Шекета поінформував гостю про досягнуті домовленості із угорськими партнерами щодо будівництва сміттєсортувального заводу у с.Яноші Берегівського району, що суттєво вирішить цю екологічну складову.

Напрацьовані на засіданні рекомендації та ініціативи будуть спрямовані для втілення у практичну площину обласною радою і облдержадміністрацією.

Пресслужба Закарпатської облради