В облраді обговорили алгоритм подальшої співпраці із благодійною організацією «Карітас Чеської Республіки»

Print Friendly, PDF & Email

Сьогодні з ініціативи заступника голови Закарпатської обласної ради Василя Дем’янчука відбулися зустрічі з представниками благодійної організації «Карітас Чеської Республіки». Метою яких стала максимальна координація дій щодо ефективного й успішного завершення проєктів із побудови та підготовки житла для вимушених переселенців, які проживають у Закарпатті.

Насамперед благодійники та представники облради обговорили шляхи подальшої співпраці із головою обласної державної адміністрації – начальником військової адміністрації Віктором Микитою та його заступником Ігорем Шинкарюком.

Менеджери чеської благодійної організації «Карітас» розповіли реальний стан справ станом на сьогодні та озвучили своє бачення щодо успішної реалізації наявних проєктів. Зокрема, до встановлення готові модульні будиночки: 10 – у Сваляві та 11 – у Мукачеві, які є утепленими та енергозберігаючими. Також на стадії завершення ремонтні роботи та облаштування окремих приміщень у Свалявському професійному будівельному ліцеї та Мукачівському професійному аграрному ліцеї імені Михайла Данканича.

У ході зустрічі сторони обговорили потреби, а також можливість у найкоротші терміни вжити додаткових заходів із якнайшвидшого успішного запуску проєкту. Очільник ЗОВА висловив свою підтримку із впровадження таких проєктів, які вже реалізуються у Сваляві та Мукачеві, та запропонував допомогу із прискорення вирішення питання електропостачання, облаштування благоустрою прибудинкових територій тощо. Крім цього, йшлося про необхідність встановлення потужностей для альтернативних джерел енергії.

Присутні обговорили можливість реалізації ініціатив щодо побудови житла для переселенців у наступному році, у т.ч. на умовах співфінансування із місцевих бюджетів.

Затим – чеські благодійники в обласній раді більш детально обговорили потреби в облаштуванні належних умов проживання переселенців та спланували подальші спільні кроки. До розмови долучився менеджер проєктів ВМБФ «Доркас Ейд Інтернешенел Закарпаття» Володимир Ігнатєв, який запропонував необхідну допомогу у вигляді меблів. Відтак було узгоджено дедлайни та заплановано найближчими днями проінспектувати хід виконання робіт на об’єктах.

Серед учасників заходу: керуюча справами обласної ради Мирослава Ливч, заступник начальника управління міжнародних та регіональних зв’язків Уляна Гурчумелія, офіцер служби реагування на надзвичайні ситуації благодійного фонду «Карітас» Чеської Республіки в Україні Катерина Крейчова, менеджер проєктів ВМБФ «Доркас Ейд Інтернешенел Закарпаття» Володимир Ігнатєв, проєктний менеджер благодійного фонду «Карітас Чеської Республіки» в Україні Наталія Мацькова.

Пресслужба Закарпатської облради