В облраді обговорили алгоритм створення комунальних некомерційних медичних підприємств у краї

Print Friendly, PDF & Email

Сьогодні, 25 вересня, в облраді відбулася робоча нарада, на якій було продовжено  обговорення актуального питання щодо створення комунальних некомерційних медичних підприємств у краї.

Провів нараду голова обласної ради Михайло Рівіс.

Участь у нараді взяли: голова постійної депутатської комісії з питань охорони здоров’я облради Роман Шніцер та член комісії Іван Курах, т.в.о. директора департаменту охорони здоров’я ОДА Тетяна Міцьо та заступник директора – Іван Гуштан, керівники окремих обласних лікувально-профілактичних закладів.

Насамперед Михайло Рівіс, зокрема, зазначив, що відповідно до вимог чинного законодавства   медзаклади краю лише у статусі комунальних некомерційних підприємств зможуть увійти у медичну реформу, укласти договори з Національною службою здоров’я України та отримувати пряме фінансування за надані послуги з Державного бюджету.

Зі свого боку присутні юристи окреслили правові рамки проведення реорганізації в медичних установах області, а також порядок призначення керівництва медзакладів.

Наголошувалось,  що із 1 січня 2020 року усі медичні заклади, що надають спеціалізовану медичну допомогу, повинні перейти на оплату за договорами з Національною службою здоров’я України (НСЗУ). Для цього вони повинні, насамперед, реорганізуватись у комунальні некомерційні підприємства. Тож терміни вкрай стислі.

У ході наради звучали й інші конструктивні пропозиції щодо належного впровадження медичної реформи на Закарпатті та  кінцевого  варіанту проекту рішення Про створення комунальних некомерційних медичних підприємств.

Виконавчий апарат облради