В облраді обговорили деталі запуску проєкту «ZeroWaste»

Зокрема, під головуванням спікера облради Володимира Чубірка та за участю заступника голови Закарпатської ОДА Іштвана Петрушки, депутата облради Пейтера Чабо, заступника директора ЄОТС ТИСА Юдіти Євчак, а також керівників Берегівщини та місцевої громади, обговорено ряд питань, які українська сторона має владнати перед стартом будівництва сміттєсортувального заводу у с. Яноші Берегівського району.

Зокрема, йшлося про гарантійний лист голови облради про те, що у разі підписання Грантової угоди проекту «ZeroWaste» українська сторона гарантує будівництво дороги до місця розташування заводу.

Після підписання Грантової угоди Спільний технічний Секретаріат (СТС) програми HUSKROUA протягом місяця перерахує партнерам перший транш від загальної суми і розраховує на те, що будівельні роботи, відповідно до Плану робіт, будуть розпочаті відразу після реєстрації проекту в Кабінету Міністрів України.

Учасники обговорили і деталі права власності на землю, де має проводитися будівництво полігону та інших об’єктів на території села Яноші аби головний партнер мав доступ до ділянки та міг фактично розпочати роботи. Також ішлося й про будівництво дороги до місця будівництва сміттєсортувального заводу.

Обговорили і стан дозвільної документації на будівництво об’єкту, який буде оформлено на ім’я ЄОТС ТИСА або на підрядника/субпідрядника який виграв тендер .

Всю цю та іншу інформацію буде узагальнено у вигляді бізнес-плану Берегівської ТГ щодо реалізації цього масштабного і потрібного для Закарпаття проєкту.

«ZeroWaste» — це наш шанс врятувати, принаймні частину Закарпаття від навали сміття та зупинити потік відходів Тисою до наших сусідів. Тому напередодні старту проєкту, прошу всіх причетних максимально мобілізувати зусилля і виконати всі умови з підготовки будівництва, які просять наші партнери», — підсумував зустріч Володимир Чубірко.

Прес-служба Закарпатської облради