В облраді відбулася зустріч із представниками Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ

Print Friendly, PDF & Email

У Закарпатській обласній раді відбулася зустріч заступника голови облради Андріани Сушко із представниками Івано-Франківського відділення Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні (СММ ОБСЄ) з мандатом роботи на території Івано-Франківської, Закарпатської та Тернопільської областей. 

Участь у заході узяли: фахівці місії Паскаль де Роша й Марія Левченко та спостерігачі місії Янош Томолія й Марія Юнгер, а також начальник управління міжнародних та регіональних зв’язків облради Василь Маковський, його заступниця Уляна Гурчумелія та ін.

Насамперед Андріана Сушко привітала високих гостей і подякувала за візит, висловивши сподівання на плідну співпрацю.

Керівник делегації Янош Томолія озвучив питання, яке місія має намір детально вивчити та запропонувати, у разі потреби, допомогу. Зокрема, про стан забезпечення прав національних меншин у Закарпатті. Таке питання було порушено й на попередній зустрічі представників місії із керівництвом облради, яка відбулася у серпні минулого року.

Андріана Антонівна, зазначила, що у цілому  ситуація у сфері міжнаціональних відносин в області стабільна. Традиційно у Закарпатті нацменшини співіснують дружньо, тут відсутні будь-які загострення у стосунках між їх представниками. Вона детально розповіла про мережу загальноосвітніх, дошкільних та вищих навчальних закладів, у яких навчальний процес здійснюється мовами національних спільнот. Також йшлося про роботу культурних осередків, де   громадські організації  мають змогу здійснювати статутну діяльність. Заступниця голови облради окреслила заходи та програми, які реалізуються задля гармонізації міжнаціональних відносин на теренах краю.

Окремо порушувалися питання щодо навчання та соціалізації ромського населення області, а також обговорили ініціативу єврейської общини із реконструкції будівлі колишньої синагоги  та облаштування тут тематичного музею. Посадовець зазначила, що облрада готова посприяти у реалізації цього питання та додатково його обговорити на засіданнях профільних комісій облради за участю усіх сторін.

Пресслужба Закарпатської облради