В орбіту співпраці з Височиною буде включено і медицину

Print Friendly, PDF & Email

Сьогодні, 17 червня, делегація чеської Височини на чолі з гетьманом Їржі Бєгоунеком у  рамках візиту на Закарпаття відвідала Свалявську ЗОШ І-ІІІ ст. №1, яка носить ім’я видатного чеського політика Томаша Масарика.

Тут  поважні гості разом із головою облради Михайлом Рівісом  оглянули  стан реалізації одного із спільних цьогорічних проектів співпраці – заміна системи  опалення.

До цієї школи чеські гості  приїжджають не вперше. У попередні  роки  тут за їх фінансової підтримки проведена часткова реконструкція будови, заміна вікон. Допомагають вони і у  вивченні  чеської мови, забезпечивши учнів необхідними підручниками.

Цього разу дорогих гостей вчителі та учні школи зустрічали хлібом-сіллю, піснями та віршами.

Зі словами вдячності до височинців звернулися голова РДА Олександр Дідович та директор школи  Іван  Воробканич.

Вдячні юні свалявці подарували гостям свій виступ , вручили  дарунки  та запросили до спільного фото біля бюсту Т.Г.Масарика, що перед  школою.

Далі  партнери завітали у селище Поляна, що також на Свалявщині,  оглянули цей відомий курорт. У ході розмови Михайло Рівіс зазначив, що депутати області та керівництво зацікавлені не тільки у допомозі від європейських партнерів,  а й у залученні якомога більше туристів у наш край. «Ми маємо, чим зацікавити європейців, бо такого унікального краю, як Закарпаття, ще пошукати: скарби, подаровані природою, краса, колорит, раритетні цікавинки, церкви, замки і курорти – усе це варто побачити,щоб хотіти прийти сюди знову і знову, – мовив Михайло Михайлович та додав: – Та оскільки у нас погані дороги, які не додають привабливості краю, то на порядку денному серед іншого пріоритетним є саме це питання, і ми над ним працюємо».

Цього дня делегації було запропоновано оглянути ще один  туристичний об’єкт – лазні  на  базі сірководородних мінеральних вод у с. Лумшори та  прогулянку по навколишніх природних місцях.

Другу частину дня делегація розпочала у Перечині, де їх зустріли  голова РДА Віктор Олефір  та заступник голови облради Петро Грицик. Тут  гості  відвідали районну лікарню, оскільки мають намір відтепер  більше підтримувати медичну галузь нашого краю. Побували і в пожежній частині району, яку край Височина також планує включити у орбіту  співпраці.

–  Радує те, що у список партнерів Височини включено Перечинщину – перлину краю, що додає нам бажання зацікавити їх у співпраці. Бо маємо сказати правду: для гірських районів це – важливо, – зазначив  Петро Грицик.

Упродовж дня супроводжували делегацію начальник  відділу зовнішніх зв’язків, міжнародної технічної допомоги та  протоколу виконавчого апарату  обласної ради  Василь Маковський та директор благодійного  фонду «ВіЗа» Володимир Чубірко.

Прес-служба облради