В румунському місті Сіґет-Мармація відбувся фестиваль української колядки

Print Friendly, PDF & Email

У прикордонному із Закарпаттям румунському містечку Сіґет-Мармація відбувся ювілейний міжнародний фестиваль колядок та зимових обрядів українців Румунії. Це яскраве колоритне дійство проводиться 30-й рік поспіль. На свято з’їжджаються фольклорні колективи і прості громадяни з усіх повітів Румунії, а також різних областей України. Звучать колядки, щедрівки українською і румунською мовами, проводиться святкова літургія в православній церкві, від пам’ятника Т. Шевченку стартує хода містом. Дійство вражає колоритом національних костюмів, стародавніх традицій, давніх обрядів, які тут шанують і бережуть.
 
Організовує фестиваль Союз українців Румунії (СУР). З початку повномасштабного вторгнення росії в Україну Румунія прийняла близько 100 тисяч наших біженців, регулярно надсилає гуманітарну допомогу у постраждалі регіони, підтримує вимушених переселенців на Закарпатті. Цього року українці, які тимчасово проживають в Румунії, також приєдналися до фестивалю колядок.
 
На запрошення СУР у заході взяли участь голова Закарпатської обласної ради Володимир Чубірко, його перший заступник Андрій Шекета, керуюча справами облради Мирослава Ливч, депутат облради Юрій Покорба, народний депутат України Андрій Одарченко.
 
Виступаючи з промовою, Володимир Чубірко подякував усьому румунському народу за солідарність з Україною, збереження нашої історії і культури. Він зазначив, що такий фестиваль усьому світу демонструє, якою самобутньою і неповторною є українська нація, якими глибинними є її витоки. «Саме тому нас так хоче знищити росія. Але Україна у цій війні бореться не тільки за власну свободу, а й за демократичні цінності всієї Європи. Я впевнений, що за підтримки інших держав і Румунії ми обов’язково вистоїмо, переможемо, повернемо наші території і продовжимо співпрацювати у різних галузях», – сказав він.
 
Святковий концерт відкрив голова СУР, депутат парламенту Румунії Микола-Мирослав Петрецький. Серед запрошених були румунські та українські політики, урядовці, посли, консули обох країн, представники усіх філій СУР та місцевого самоврядування різних рівнів.
 
Пресслужба Закарпатської обласної ради