В Ужгороді фахівці обговорили питання збереження водних ресурсів у краї

Print Friendly, PDF & Email

На розширеному засіданні Президії Громадської ради при облдержадміністрації, що відбулася сьогодні, 13 вересня, у ректораті УжНУ, обговорили тему «Сучасні виклики та актуальні проблеми збереження поверхневих вод Закарпаття». Серед запрошених – виконуючий повноваження голови Закарпатської обласної ради Андрій Шекета, перший заступник голови ЗОВА, депутат облради Мирослав Білецький.

Головний меседж зустрічі – на часі вирішення актуальних екологічних питань у краї щодо збереження водних ресурсів, рівня ґрунтових вод, а також ліквідація наслідків осушення земель в області, висихання лісів тощо.

Глибоко із проблематикою ознайомив присутніх завідувач кафедри геодезії, землеустрою та геоінформатики УжНУ к.н.зд.у, доц. Владислав Пересоляк. Доповідач, опираючись на наукові дослідження, обґрунтував своє бачення подолання проблеми із зменшенням рівня водності у краї та пропонує споруджувати каскад перепадів, що дозволить зберегти плесо води, рівень води буде прийнятним для нересту риб та відпочинку людей.

Викладач біологічного факультету УжНу, к.б.н Оксана Станкевич-Волосянчук, вважає, що потрібно менше втручатися у русло, запобігати замулюванню річок, грамотно господарювати у лісі, а проблеми вирішувати у витоках річок.

Андрій Шекета, підсумовуючи зібрання, зазначив: «Те, що Громадська рада порушує таке актуальне питання – це дуже добре, бо є можливість конкретно поговорити про проблеми із водою, яку особливо цього літа відчули багато хто, а побачили усі. Вона стосується багатьох галузей і до проблеми потрібно підходити комплексно та ґрунтовно. Перед фахівцями стоїть завдання – затримати воду. Нині ми зрозуміли, що експерти розходяться у думках як правильно це зробити, додається також проблема із ерозією ґрунтів, господарською діяльність людини на полонинах, лісах тощо. Радію, що це питання порушується на фаховому рівні, де разом із владою спеціалісти-екологи, громадські активісти, науковці шукають алгоритм спільних дій, адже якщо не вирішуватимемо це зараз, то згодом доведеться вирішувати цілий комплекс проблем».

Участь у форумі також узяли: представники департаменту екоресурсів ЗОВА, Басейнового управління водних ресурсів річки Тиса, Закарпатського обласного управління лісомисливського господарства, головного управління Держгеокадастру, обласного гідрометеоцентру, головні лісничі області, представники ТГ, експерти громадських природоохоронних організацій та ін.

За результатами засідання будуть напрацьовані рекомендації та пропозиції щодо необхідних заходів, які втілюватимуться у дотичних до проблеми галузях.

Пресслужба Закарпатської облради