В Ужгороді на стіні обласної бібліотеки відтворили мурал, знищений росіянами на Луганщині. Мистецький проєкт присвятили вимушеним переселенцям

Print Friendly, PDF & Email

Мистецьке об’єднання «Bet On Art», засновниками якого є жителі Луганщини і які наразі тимчасово проживають на Закарпатті, представили проєкт «Мистецьке переродження: старобільський мурал в Ужгороді». У 2020 році спільно з партнерами вони створили у м. Старобільську Луганської області мурал на вірш «Пливи рибо, пливи..» з арт-буку українського письменника, старобільчанина Сергія Жадана. На жаль, з початком повномасштабної війни мурал було знищено росіянами.
 
Частина команди «Bet On Art» сьогодні проживає в Ужгороді та хоче зробити свій внесок в покращення ситуації. За підтримки ГО «Простір молоді» вони створили соціально-культурний проєкт “Мистецьке переродження”, в рамках якого відтворили знищений мурал на одній зі стін Закарпатська Обласна Універсальна Наукова Бібліотека ім.Ф.Потушняка. Таким чином організатори спробували перенести атмосферу Луганщини і підтримати українців, які сьогодні вимушено перебувають на Закарпатті.
 
Малюнок створили студенти Закарпатської академії мистецтв під керівництвом заслуженої художниці України Людмили Корж-Радько.
 
Сьогодні, 21 листопада, у День Гідності та Свободи, проєкт офіційно презентували. Захід відвідали виконуючий повноваження голови Закарпатської обласної ради Андрій Шекета, голова Закарпатської ОВА Віктор Микита, народна депутатка України, громадська діячка Іванна Климпуш-Цинцадзе.
 
– Приємно бачити таку велику кількість людей на відкритті муралу, тому що це не відкриття великого інфраструктурного об’єкту чи будівництва десятиліття. Але це означає, що для багатьох відповідна культурна подія на Закарпатті є дуже важливою. Коли є класна ідея і люди, які нею заряджені, то це викликає повагу і підтримку. Дякую ГО «Простір молоді», мистецькому об’єднанню «Bet On Art» і тим, хто безпосередньо виконував мурал. Бо те, що в Ужгороді є щось рідне для людей, які вимушено переїхали до нашого регіону, – дуже добре і правильно , – сказав під час відкриття Андрій Шекета.
 
Презентацію проєкту супроводжували виступи музикантів, поетів із різних регіонів України. Також організатори підготували фотовиставку, а сам Сергій Жадан надіслав учасникам події вітальне відео-звернення.
 
За задумом, засобами мистецтва команда мала на меті покращити міжрегіональну взаємодію та співробітництво, популяризувати сучасну українську культуру між діячами різних сфер у час кризи, а також інтегрувати ВПО, які проживають в Ужгороді. «Цей мурал – приклад мистецького соціокультурного єднання Сходу і Заходу України», – пояснив один із організаторів Сергій Летучий.
 
Пресслужба Закарпатської обласної ради