В Ужгороді представники Румунії, Словаччини, Угорщини та України презентували нові підходи до мобільності у Карпатському Регіоні

Print Friendly, PDF & Email

Презентація відбулася у рамках заключної конференції міжнародного проекту “Карпатська мала авіація – нові підходи до мобільності людей та товарів у Карпатському регіоні”, організованого Агентством регіонального розвитку та транскордонного співробітництва “Закарпаття” Закарпатської обласної ради та Міжнародною асоціацією інституцій регіонального розвитку “МАІРР”.

На важливості проекту у вступному слові до учасників конференції заявив перший заступник голови Закарпатської обласної ради Андрій Шекета. За його словами, попри війну в Україні і закрите небо, ця галузь є перспективною. Проект передбачає інноваційні підходи до транспортного сполучення через розвиток малої авіації для мобільності людей і товарів. Це один із найбільш інноваційних підходів, який будь-коли пропонувався в прикордонних регіонах, для розробки екологічно безпечного транспорту.

У ході зустрічі результати проекту презентували Міхай Патрашку, Міжнародний аеропорт Сату-Маре, (Румунія), Наталія Носа, Міжнародна асоціація МАІРР, (Україна), Нандор Чікі, Проектний менеджер з угорського міста Ніредьгаза та Кирило Іванов з Агентство регіонального розвитку та транскордонного співробітництва “Закарпаття”.

Довідково
У Карпатському регіоні, в прикордонних регіонах Румунії, України, Угорщини та Словаччини в рамках Міжнародного консорціуму, представленого Міжнародним аеропортом Сату-Маре та установами, а також агенціями та асоціаціями регіонального розвитку в Карпатському регіоні, з 29 листопада 2021 року реалізовувався інноваційний проект ref. HUSKROUA / 1901/7.1/0053 «Карпатська мала авіація – нові підходи для мобільності людей та товарів в Карпатському регіоні», спів-фінансований в рамках Програми ЄС ENI «Угорщина – Словаччина – Румунія – Україна 2014 – 2020». Проект кардинально змінює нинішню ситуацію: інвестори, бізнес, туристи та молодь стануть більш мобільними та зможуть відвідувати прикордонні регіони за допомогою авіасполучення.