В Ужгороді презентували “Серпантини долі” закарпатського дипломата Івана Грицака

Print Friendly, PDF & Email

У Закарпатському обласному художньому музеї імені Йосипа Бокшая щойно презентували книгу спогадів та думок колишнього Повноважного і Надзвичайного посла України у Чеській Республіці Івана Грицака під назвою “Серпантини долі”.
 
За словами автора, видання було готове ще на початку року. Однак, війна внесла свої корективи у його появу. Відтак вирішив доповнити книжку думками про напад росії на Україну.
 
У ході презентації Іван Грицак згадав своє дипломатичне життя у Польщі та Чехії, порівняв ті часи з сучасністю. Вітали автора з дебютом у книговидавничій справі друзі, колеги, знайомі. Серед них – і голова Закарпатської обласної ради Володимир Чубірко.
 
“Знаю пана Івана як дипломата високого рівня та сусіда, з яким живу на одній вулиці. Не знав, що він ще й пише книжки. Тож удвічі цікавіше буде прочитати презентоване сьогодні видання. Упевнений, що книга стане важливим доповненням до історії нашого краю через призму людини-дипломата”, – зазначив голова облради.
 
Довідково
Іван Грицак народився у селі Червоне, що на Ужгородщині, тут навчався у початковій школі, згодом закінчив Чопську СШ. Працював на залізниці, служив в армії. Закінчив історичний факультет УжДУ. У 1994 році перебрався до Ужгорода, де працював заступником голови обласної ради та облдержадміністрації (1995-1998)
 
Самотужки вивчив чеську та словацьку мови.
 
Працював у МЗС України. З 1998 – у Посольстві України в Чеській Республіці на посаді радника з політичних питань. У червні 2009 року Президент України призначив Івана Грицака Надзвичайним і Повноважним Послом України у Чехії.
 
У 2012—2015 рр. — Генеральний консул України в м. Любліні, Польща.