В Ужгороді презентували унікальне видання про корінні народи України

Print Friendly, PDF & Email

Ужгород після Києва та Львова став третім місцем, де видання Ukraїner презентувало свою книгу «Ким ми є? Національні спільноти та корінні народи України». Про увагу до Закарпаття свідчить хоча б той факт, що 6 із 32 історій, описаних у книзі — про жителів нашого краю. Деталі автори розповіли сьогодні у Закарпатському музеї архітектури та побуту.

«Книга, яку ми сьогодні презентуємо — про поліетнічність, природнє різноманіття України та про її інклюзію у єврпейське середовище. Ми з виданням Ukraїner — однодумці і вважаємо, що вони роблять важливі речі, які повертають Україну у Центральну Європу», — розповів Дмитро Тужанський — шеф-редактор Infopost.Media та директор Інституту Центральноєвропейської Стратегії.

«Вітаю авторів видання. Воно — актуальне особливо у тому плані, що наголошує: ми, Україна — уже знаходимося у Європі. Ми із моїм першим заступником уже встигли переглянути книжку і, якщо чесно, хотіли б там бачити більше Закарпаття, більше угорців (їхня діаспора в області значно більша, аніж словаків, яким у виданні приділено більше уваги). Наша область — це мультисвіт зі збереженими традиціями і культурою, де майже у кожного є родич-угорець чи румун, і чиї діди знали по 5-6 мов… Але загалом ваш крок правильний. Приємно, що ми — третя область, де відбувається презентація вашої книги. Особливо — у контексті сприйняття Закарпаття у Києві як регіону, який має проблеми з територіальною цілісністю та сепаратизмом…», — підмітив перед початком презентації Володимир Чубірко.

«Видання, яке ви маєте змогу сьогодні бачити, ми збирали понад 5 років. І воно починалося із історій про закарпатських ромів, були й історії про закарпатських індусів та нігерійців, котрі останніми роками стали помітними у студентському середовищі області. Я підмітив, що в закарпатців рівень цікавості до себе й до своєї ідентифікації значно вищий, ніж у багатьох інших регіонах. Можливо, це через історичну складову… Будь-які історії, які ми знімали у цьому краї — мають успіх і велику кількість переглядів. Крім того, у вашій області є багато локальних медіа, які підхоплюють ці історії і роблять їх відомими широкому загалу…», зізнася Богдан Логвиненко — засновник проекту Ukraїner.

«Ми намагалися дати якомога повну картину кожної з історій, яка ілюструє багатонаціональність України. Найважче було вибрати з усього записаного матеріалу найцінніше, оскільки всі історії — колоритні і цікаві. Історії публікуються на нашому сайті з 2017 року. У книгу потрапили — «найсмачніші» з них», — розповіла Євгенія Сапожникова — шеф-редакторка Ukraїner та редакторка книги.

Відповідаючи на питання першого заступника голови облради Андрія Шекети, розповіла, що видання насправді не є повним і до нього не увійшло чимало історій про представників нацменшин України. Відтак автори не виключають, що книга матиме продовження.

Управління інформаційного забезпечення Закарпатської обласної ради