В Ужгороді презентували виставку багатогранного художника Атілли Коприви

У Генеральному консульстві Угорської республіки в Ужгороді презентували виставку робіт відомого закарпатського художника Атілли Коприви. Окрім митців, науковців, колег та друзів, привітати автора завітав і виконувач повноважень голови Закарпатської обласної ради Василь Іванчо, депутат облради Володимир Чубірко, заступник керівника виконавчого апарату – керуючий справами виконавчого апарату Юрій Гузинець та начальник Управління єврорегіональної співпраці Закарпатської ОДА Олександр Білак.

Як відзначили колеги пана Атілли, автор є багатогранною особистістю: займається окрім живопису і скульптурою і викладацькою роботою. На сьогодні, на думку голови Закарпатської обласної організації Спілки художників України Бориса Кузьми, припадає новий вибуховий період у мистецькому житті Атілли Коприви, коли він видає нагора чимало якісних і насичених різними смаками робіт.

«Я малюю не те, що бачу, а те, що хочу бачити, перед тим пропускаючи кожну роботу через себе. Я намагаюся показати глядачу більше не те, що на картині, а те, що вона означає, те, що стоїть за кожною роботою», — охарактеризував своє мистецтво пан Атілла Коприва.

На виставці представлено 11 робіт автора з різних серій. Усі ці картини, за його словами, об’єднує тема Закарпаття та закарпатців.

Виставка збіглася у часі з 30-річчям дипломатичної місії Угорської республіки на Закарпатті, про що повідомив Генеральний консул Йожеф Бачкаї.

У свою чергу Василь Іванчо від імені голови Закарпатської обласної ради та депутатського корпусу облради подякував Генеральному консульству Угорщини в Ужгороді за підтримку та популяризацію закарпатського образотворчого мистецтва і привітав пана Атіллу.

«Приклад автора сьогоднішньої виставки показує, що мистецтво не має кордонів і що мистецтво об’єднує. Адже автор є співзасновником Товариства карпатської культури та мистецтв у місті Ніредьгаза, яке презентує в Угорщині роботи закарпатських художників. Крім того, знаю, що пан Атілла презентує у своїх роботах красу нашого краю на численних всеукраїнських та міжнародних виставках. Це — дуже цінний внесок не лише у презентацію закарпатської школи образотворчого мистецтва, а й у розбудову українсько-угорських відносин. Сьогоднішня виставка показує, що роботи автора пройняті любов’ю до рідного краю, у них відчувається багатокультурний закарпатський колорит, відлуння місцевих традицій та бажання експериментувати й уникати одноманітності», — зазначив Василь Іванчо і побажав присутнім естетичної насолоди від споглядання цих робіт.

Довідково

Аттіла Коприва народився в Мукачеві 1 липня 1971 року. Закінчив Ужгородське училище прикладного мистецтва, Львівську академію мистецтв. З 2005 і донині є завідувачем кафедри образотворчого мистецтва Закарпатської академії мистецтв. Член Національної спілки художників України, Товариства угорських митців Закарпаття ім. І. Ревеса, Угорської академії наук. Закінчив Ужгородське училище прикладного мистецтва і Львівську академію мистецтв. У 1999 – 2005 рр. викладач Мукачівського технологічного інституту. Засновник Музею прикладного мистецтва Закарпаття (2004 р., м. Мукачево). Кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри образотворчого мистецтва Закарпатської академії мистецтв. Лауреат обласної премії ім. Й. Бокшая та А. Ерделі (2017).

Пресслужба Закарпатської обласної ради