В Ужгороді пройде Міжнародний Форум «Україна у Карпатському Єврорегіоні»

14-15 червня в Ужгороді відбудеться Міжнародний Форум міжрегіонального та міжмуніципального транскордонного співробітництва «Україна у Карпатському Єврорегіоні».

Підготовку до цього заходу та загалом шляхи відновлення діяльності Карпатського Єврорегіону (КЄ) днями обговорила робоча  група у складі депутатів Закарпатської обласної ради Михайла Кіша, голови постійної комісії ради з питань транскордонного співробітництва, розвитку туризму та рекреації, Федора Шандора, Володимира Чубірка, Івана Синетара, заступника керуючого справами Володимира Гнатківського, начальника Управління з питань міжнародних зв’язків, технічної допомоги та протоколу Василя Маковського та начальника Управління єврорегіональної співпраці Закарпатської ОДА Олександра Білака.

У робочій групі також взяли участь ініціатори форуму: керівник Закарпатського регіонального відділення Асоціації міст України Олег Лукша, голова Міжнародної Асоціації Інституцій Регіонального Розвитку Наталія Носа, керівник Закарпатського осередку Спілки дипломатів України Ален Панов та Володимир Химинець — професор кафедри міжнародних економічних відносин УжНУ.

Карпатський Єврорегіон — міжнародна асоціація в Центральній та Східній Європі, заснована 14 лютого 1993 року міністрами закордонних справ Польщі, України та Словаччини у місті Дебрецен. Спершу площа Карпатського Єврорегіону становила 53 тис км² з населенням близько 5 мільйонів чоловік. Після приєднання Словаччини та Румунії, площа КЄ збільшилася до 145 тис км², а населення — до 14, 2 млн. Нині у Карпатському Єврорегіоні проживає майже 16 мільйонів осіб, переважна більшість з них — це мешканці малих містечок і сіл.

Головне завдання КЄ — сприяння транскордонному співробітництву та прикордонним регіонам – членам асоціації.

Керівним органом Карпатського Єврорегіону є Рада, до складу якої входять представники 5 національних делегацій (по 10 осіб від країни) 19 адміністративних регіонів Карпатського Єврорегіону. Керівництво Радою Карпатського Єврорегіону наразі здійснює Польща.

Міжнародний Форум міжрегіонального та міжмуніципального транскордонного співробітництва «Україна у Карпатському Єврорегіоні» буде присвячений повноцінному відновленню роботи цієї структури.

У рамках форуму пройде науково-практична конференція пам’яті Сергія Устича, засновника і першого керівника асоціації «Карпатський Єврорегіон». Також відбудуться тематичні круглі столи, панельні дискусії, буде підведено підсумки діяльності КЄ за останні роки. Планується також підписання меморандуму про відновлення мережі міст-побратимів КЄ, відкриття центру українсько-польського співробітництва та Офісу регіональних відділень Асоціації міст України «Карпатський Єврорегіон — Україна».

Пресслужба Закарпатської обласної ради