В Ужгороді стартував фестиваль Чеських днів на Закарпатті

У п’ятницю, 28 вересня на площі Народній в Ужгороді відбулося урочисте відкриття  Днів  Чеської Республіки  на Закарпатті, присвячені 100- річчю від дня заснування Чехословаччини.  В її складі, як відомо, перебувало й Закарпаття. З цієї нагоди Чеський Дім Регіонів у місті Ужгороді та в співпраці Устецького, Плзеньского та Закарпатського країв облаштували обласному центрі яскравий фестиваль.

В офіційному відкритті урочистого дійства взяли участь голова облради Михайло Рівіс, голова ОДА Геннадій Москаль, Надзвичайний і Повноважний посол Чеської Республіки в Україні Радек Матула, Генеральні консули Чеської Республіки у Львові – Павел Пешек та Словацької Республіки в Ужгороді – Mірослав Мойжіта, гетьман Устецького краю Олдржіх Бубенічек, міський голова Ужгорода Богдан Андріїв, депутати різних рівнів, митці та громадськість краю.

За словами директора Чеського дому в Ужгороді Павла Мусіла, на фестивалі презентується продукція чеських компаній, котрі мають неабиякий інтерес співпрацювати з бізнесменами нашого краю. Фестиваль такого формату проводитиметься лише в трьох містах світу — Брюсселі, Празі, Ужгороді.

Традиційно посадовці виголосили  вітальні промови. Михайло Рівіс привітав учасників фестивалю, подякував особисто Олдржіху Бубенічеку за підтримку нашого краю та за ефективну співпрацю, яка успішно розвивається. Відзначив, що Закарпаття на сьогодні співпрацює уже із 6 краями Чехії.

– Чеські дні  ще більше зближують наші партнерські регіони, громади та національні меншини, які проживають у них. А багатогранність партнерства між краями додає оптимізму та віри в те, що між нашими країнами завжди пануватиме мир і злагода, – наголосив М. Рівіс, додавши, що сьогоднішнє яскраве дійство є добрим  прикладом  і вдалим  зачином,  який вартує підтримки влади та громадськості. Бо краще займатися творенням, ніж руйнуванням.

На завершення побажав гостям приємного  самопочуття на гостинній  Сріберній Землі, а братній Чехії – розквіту, її народу – добра і щастя, співробітництву Закарпаття із  її краями – успіхів і  многоліття.

Надзвичайний і Повноважний посол Чеської Республіки в Україні Радек Матула сказав:

– Маю за  щастя побувати на землі, яка свого часу входила до складу Чехословаччини – країни, яка залишила в Карпатському краї по собі добрий слід і продовжує донині  це робити. Я впевнений, що Чеські дні дадуть поштовх до якісно нових можливостей для співробітництва між двома братніми країнами та їх  регіонами.

Гетьман Устецького краю Олдржіх Бубенічек зазначив, що на його переконання, Чеські дні на Закарпатті відіграють важливу роль для нашої дружби в майбутньому.

-Для нас є важливим те, що ми уклали Угоду про співпрацю із Закарпаттям і вона стрімко розвивається. Оскільки Закарпаття входило до складу нашої країни, то ми поважаємо і ваш край, і людей, які проживають у ньому. Цього разу ми привезли  подарунки для  закарпатських пожежників, в наступних роках – зробимо їх для медиків, рятувальників і т.д. Бо друзі повинні так робити – підтримувати однин одного, допомагати, – мовив гетьман.

Учасники фестивалю та гості матимуть змогу впродовж трьох днів ознайомитись з чеською культурою, скуштувати національну їжу та продегустувати чеське пиво від топових пивоварень.

Наймолодших гостей свята забавлятимуть  аніматори. Карикатуристи, ходуни, чеські музиканти, співаки – усі вони створюватимуть незабутню атмосферу свята.

Прес-служба Закарпатської облради